چهارشنبه، 29 فروردین 1403| 17 April 2024
عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: متأسفانه برق امید و گاز امید دروغ بزرگی بود که دولت حسن روحانی آن را عنوان کرد؛ این در حالی است که در ماه های پایانی دولت سابق قبوض برق مردم به شدت افزایش داشت.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس اظهار داشت: در دولت آقای روحانی رئیس جمهور و وزرا و مدیران آن به صراحت اعلام می کردند که به دنبال رفع دغدغه های مردم هستیم اما آنچه عملاً در میادین مختلف به وقوع پیوست افزایش نگرانی ها، مشکلات، معضلات و کمبودها و کاستی ها بود.

وی با بیان اینکه حسن روحانی اعلام کرده بود که کاری می کنیم هم چرخ سانتیریفوژها بچرخد و هم چرخ زندگی مردم اما این حرف دولتمردان دروغ از آب درآمد، افزود: رئیس جمهور بارها اعلام کرده بود که به دنبال ارتقای شاخص های کشور است اما در عملا چنین موضوعی محقق نشد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در موضوع برق عملاً میزان خاموشی ها به مانند کشور افغانستان شد و در طول یکی دو سال گذشته در زمینه تولید برق عقب رفت داشتیم. این در حالی است که حداقل چهار سال طول می کشد تا به نقطه رفع واقعی بحران برق برسیم. 

سلیمی گفت: در موضوع تولید گاز هم نتوانستیم به میزان نیازمان تولید داشته باشیم این در حالی است که از پاییز سال گذشته حدود 140 میلیون متر مکعب گاز روزانه کمبود داریم و چون سرمایه گذاری لازم برای تولید گاز در دولت دوازدهم صورت نگرفت در زمستان سال گذشته دچار کمبود شده و نیروگاه های ما از مدار تولید برق خارج شدند.

وی عنوان کرد: ما هشت سال جنگ تحمیلی داشتیم و هشت سال هم لیبرال ها در کشور مدیریت کردند. این در حالی است که در دوره مدیریت لیبرال ها در دولت های یازدهم و دوازدهم، کشورمان به مراتب وضعیت بدتری نسبت به جنگ تحمیل پیدا کرد که میزان تولید برق، گاز، ذخایر ارزی و افزایش تورم حکایت از واقعیت های مختلفی دارد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در دوران هشت سال جنگ تحمیلی و در اوج آن تورم 7 درصدی داشتیم این در حالی است که در سال پایانی دولت حسن روحانی تورم 55 درصدی را تحمل کردیم و مدیریت کاهش تورم ایجاد شده چندین سال زمان می برد.

سلیمی گفت: متأسفانه برق امید و گاز امید دروغ بزرگی به مانند دروغ هایی بود که دولت حسن روحانی آن را عنوان کرد؛ این در حالی است که در ماه های پایانی دولت سابق قبوض برق مردم به شدت افزایش داشت و مشخص نیست که دولت با این مصوبه خود با عناوین پرطمطراقی چون برق امید و گاز امید چه کرده است.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان