یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403| 21 April 2024
ایلام - ایرنا - هفته گذشته ویروس کرونا یکی دیگر از مدافعان سلامت استان ایلام را تسلیم مرگ کرد و جهاندار رستم خانی پرستار بیمارستان کرونایی شهید مصطفی خمینی(ره) ششمین شهید مدافع سلامت استان ایلام شد.

به گزارش ایرنا، کرونا باز هم بحث اول و اصلی مسوولان و رسانه های استان در هفته گذشته بود و طبق گفته استاندار ایلام روند شیوع و همه گیری این ویروس در استان صعودی است که تجمع ها نقشی موثر در گسترش انتشار آن دارند.

باتوجه به تعداد بالای بیماران مبتلا به ویروس کرونا و افزایش تعداد بستری ها، با مشارکت جمعیت هلال احمر استان سه نقاهتگاه دیگر در استان دایر شد که این مراکز در شهرستان های دره شهر، آبدانان و دهلران بیماران مبتلا به کرونا را پذیرش می کند.

هرچند واکسیناسیون در استان ایلام برای گروه های سنی و مشاغل در حال انجام است و تزریق واکسن جمعیت ماداران باردار نیز از هفته گذشته شروع شد اما معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی از نیاز استان به افزایش تعداد واکسن خبر داد و خواستار رایزنی مسوولان با مرکز برای افزایش سهمیه استان شد.

به گفته رییس مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی، استان ایلام هم اکنون با کمبود انواع واکسن های کرونا مواجه است که باید نیاز استان به این واکسن ها با توجه به میزان بالای تقاضای مردم برای تزریق واکسن، افزایش یابد.

خبر قتل یک زن به خاطر سرقت طلا از دیگر اخبار مورد توجه استان ایلام در هفته گذشته است که در این واقعه جسد زنی در حاشیه جنگل های نزدیک شهرستان ایلام پیدا شد و در این رابطه پلیس از دستگیری یک نفر مظنون و پیگیری برای دستگیری نفر دوم این ماجرا خبر داد.

استاندار ایلام: افزایش تجمع ها وضعیت کرونایی را وخیم تر می کند

استاندار ایلام با اشاره به نقش تجمع ها در سیر صعودی آمار مبتلایان و بستری های کرونا در استان گفت: ادامه داشتن این روند وضعیت کرونایی را وخیم تر می کند.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز شنبه در نشست ستاد مبارزه با کرونا استان ایلام اظهار داشت: در حال حاضر ۴۰۸ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۸۲ بیمار بد حال و در مراکز آی سی یو بستری می باشند.

مسوولان برای افزایش سهمیه واکسن ایلام رایزنی کنند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: مسوولان استان باید از طریق وزارت کشور برای افزایش سهمیه واکسن کرونا در استان رایزنی کنند زیرا اکنون نوبت تزریق دز دوم رسیده است اما برخی از آنها در استان موجود نیست.

به گزارش ایرنا، دکتر جمیل صادقی فر روز پنجشنبه در نشست قرارگاه استانی مبارزه با کرونا اظهار داشت: هم اکنون با کمبود واکسن در استان مواجه ایم و امیدواریم وزارت بهداشت سهم واکسن استان را افزایش دهد.

سه نقاهتگاه بیماران کرونایی در ایلام راه اندازی شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر ایلام گفت: سه نقاهتگاه بیماران کرونایی در سه شهرستان این استان با تجهیزات ارسالی جمعیت هلال احمر کشور تجهیز شده است.

علی اصغر علی اکبری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این نقاهتگاه ها در شهرستان های دره شهر، آبدانان و دهلران برپا شده است.

واکسیناسیون مادران باردار پرخطر در ایلام آغاز شد

واکسیناسیون گروه آسیب پذیر و پرخطر مادران باردار واجد شرایط در برابر کرونا در محل بیمارستان طالقانی شهر ایلام آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، مدت زمان تزریق واکسن جهت این مادران حداکثر به مدت یک هفته و از ساعت ۱۴ تا ۱۹ بعد از ظهر تعیین شده است.
قابل ذکر است تعداد کل مادران پرخطر واجد شرایط دریافت واکسن کرونا در استان هزار و ۵۱۶ نفر است.

وضعیت سه شهرستان ایلام همچنان نارنجی است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: سه شهرستان سیروان، ملکشاهی و هلیلان همچنان در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارند و اعلام وضعیت زرد برای این شهرستان ها اشتباه گرافیکی بوده است.

به گزارش ایرنا، دکتر جمیل صادقی فر شامگاه پنجشنبه درکارگروه رسانه ای کرونا ایلام اظهار داشت: تغییر وضعیت سه شهرستان سیروان، هلیلان و ملکشاهی در نقشه، اشتباه گرافیکی بوده و هیچگونه تغییر وضعیتی در نقشه و رنگبندی استان ایلام ایجاد نشده است.

برگزاری اربعین باید منوط به واکسیناسیون مردم ایلام باشد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: برگزاری راهپیمایی اربعین از طریق مرز مهران باید منوط به تسریع در روند واکسیناسیون همه مردم ایلام و آمادگی همه جانبه باشد.

به گزارش ایرنا، جهانگیر رستمزاد روز پنجشنبه در نشست قرارگاه استانی مبارزه با کرونا اظهار داشت: مهمترین بحث پیش رو با توجه به شیوع کرونا، اربعین است.

ششمین مدافع سلامت ایلام آسمانی شد

پرستار جهاندار رستم خانی مدافع سلامت در راه خدمت در عرصه بهداشت و درمان برای بهبود وضعیت سلامت جامعه و درمان بیماران کرونایی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، جهاندار رستم خانی پرستار مدافع سلامت حوزه درمان ایلام بیمارستان شهید مصطفی خمینی شهر ایلام بر اثر کرونا به جمع دیگر شهدای مدافع سلامت پیوست. 

۲۰ هزار طلبه در میدان مبارزه با کرونا فعالیت دارند

مدیر خدمات اجتماعی، پیشگیری و درمان آسیب ها دفتر اجتماعی و سیاسی حوزه های علمیه کشور با اشاره به فعالیت گسترده طلاب در مبارزه با ویروس منحوس کرونا گفت: افزون بر ۲۰ هزار طلبه خواهر و برادر جهادی در بخش های مختلف مبارزه با کرونا فعالیت دارند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین بهمن وحدتی آراسته روز دوشنبه در آیین تجلیل از طلاب جهادی استان ایلام اظهار داشت: عمده فعالیت های طلاب در بیمارستان ها، مراکز درمانی، آرامستان ها و مشاوره بود که در این راستا نیز تعدادی از طلاب جان خود را به علت ابتلا به ویروس کرونا از دست دادندو یا بیمار شدند.

مهم ترین مطالبه مردم از دولت جدید استفاده از نیروهای توانمند است

امام جمعه موقت ایلام گفت: مهم ترین مطالبه و خواست مردم از دولت جدید این است که نیروهای کارآمد، با تجربه، انقلابی و دلسوز را برای مدیریت ارشد استفاده کند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام وعد مرادبیگی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر ایلام اظهار داشت: مردم از دولت جدید انتظار دارند برخی از مشکلات را حل و فصل و به محرومان توجه بیشتری کند..

پرونده تخلف زیستی میدان نفتی آذر به مراجع قضایی ارجاع می شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: پرونده تخلف زیست محیطی میدان نفتی آذر واقع در شهرستان مهران تشکیل شده است.

غلامرضا ابدالی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی نشت پساب های نفتی در حوضچه پایین دست این میدان تعداد ۱۰۰ قطعه پرنده تلف شده اند.

بارش های پاییزه ایلام کمتر از حد نرمال خواهد بود

رییس گروه پیش بینی هواشناسی ایلام گفت: پیش بینی ها نشان می دهد میزان بارندگی های استان در پاییز امسال کمتر از حد نرمال خواهد بود.

مجتبی میهن پرست روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس نقشه های جوی بارش های مهر و آبان ماه در پاییز امسال کمتر از حد نرمال پیش بینی می شود.

نیاز به فرآورده های خونی در ایلام ۱۲ درصد افزایش یافت

مدیرکل انتقال خون ایلام گفت: ۱۲.۵ درصد نیاز بیماران استان به خون و فرآورده های خونی در پنج ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

دکتر مهدی اکبری دهبالایی روز سه شنبه در گفت گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: باتوجه به انجام اعمال جراحی متعدد در استان، میزان مصرف خون و فرآورده های خونی نیز افزایش پیدا کرده است.

فروش طلای سرقتی راز قتل زن ایلامی را فاش کرد

رییس پلیس آگاهی انتظامی استان ایلام گفت: عصر امروز قاتل زن مفقود شده ایلام از طریق فروش طلاهای مسروقه شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش ایرنا، عصر امروز در حاشیه جنگل های نزدیک شهر ایلام حد فاصل شهرستان سیروان جسد به قتل رسیده یک زن کشف شد که طی روزهای گذشته از سوی خانواده فقدان وی به پلیس اعلام شده بود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان