پنجشنبه، 30 فروردین 1403| 18 April 2024
مدیرکل اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام گفت: فردا به مناسبت 27 محرم 2 هزار پرس غذای گرم و بسته معیشتی در امامزاده علی صالح (ع) توزیع می شود.

حجت الاسلام والمسلمین عزیزی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: موقوفات ما در استان ایلام کم است، درخواست داریم تا یک وقف تجمیعی یا مشارکتی انجام دهیم چرا که بعضا تمکن مالی افراد یاریگر وقف به نحوی دیگر نیست.

وی افزود: بنا داریم طرح وقف مشارکتی در استان ایلام را نهادینه کنیم، در این راستا نیازسنجی میشود و طبق نیاز مربوطه در این طرح وقف، پیش خواهیم رفت.

مدیرکل اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام گفت: سازمان اوقاف در طول این مدت سعی داشته بهره وری زمین های کشاورزی و ملک و املاکی که وقف شده اند را بالا ببریم.

وی ادامه داد: نمیتوانیم ما از محل اعتبارات دولتی به خادمین مساجد هزینه پرداخت کنیم، این اعتبارات فقط باید در راه مباحث عمرانی هزینه شود.

حجت الاسلام عزیزی گفت: در طول این دوسال کرونا که در موضوعات موقوفه برای پرداخت حق الزحمه به مشکل برخوردیم، تمامی حقوقات افراد را با کمک گرفتن از دیگر استانها کسب کردیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر در تلاشیم برای بقاع متبرکه درآمد پایدار کسب کنیم تا دیگر با مشکلی در خصوص پرداخت حق الزحمه خادمین مواجه نشویم.

مدیرکل اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام گفت: طرح شمیم حسینی طرحی است که از طریق اجرای نیات واقفین خیرین و امامزادگان استان برای حضرت عباس در هیات مذهبی برای مردم هزینه شود.

وی افزود: فردا به مناسبت 27 محرم 2 هزار پرس غذای گرم و بسته معیشتی در امامزاده علی صالح (ع) توزیع می شود.

مدیرکل اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام ادامه داد: اعتبارات مصوب سال گذشته حدود سه میلیارد تومان برای عمرانی اماکن مذهبی بوده که امسال به 6 میلیارد و 220 میلیون افزایش یافته است.

انتهای پیام/ 9708نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان