سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403| 23 April 2024

سودآوری دلالان سیمان کاهش یافت

۱۴۰۰/۰۶/۱۳ ۱۴:۲۹ چاپ کدخبر: 13793
یک تولید کننده سیمان گفت: تاکنون حدود 80 درصد کارخانجات سیمان در بورس کالا پذیرش شده اند و بزودی تمام کارخانجات، سیمانشان را در بورس عرضه میکنند .

ابراهیم غلام زاده در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،  با اشاره به اینکه دلالان آخرین تلاش های خود را برای ممانعت از ورود سیمان در بورس کالا کردند اما با حمایت وزارت صمت  موفق نشدند، گفت: پیش از این دلالان با منفعت طلبی سیمان را زیر قیمت مصوب و به صورت نسیه و چند ماهه خریداری اما با قیمتهای بالا در بازار به فروش می رسانند. 

وی افزود: تاکنون حدود 80 درصد کارخانجات سیمان در بورس کالا پذیرش شده اند و بزودی تمام کارخانجات سیمانشان را  در بورس عرضه میکنند .

به گفته این تولیدکننده، عرضه سیمان در بورس کالا باعث شد قیمت سیمان پاکت که به تنی 2 میلیون تومان رسیده بود تعدیل و امروز بطور متوسط هفتصد ، تا هفتصد و پنجاه هزار تومن باشد.

غلام زاده با اعلام اینکه طبق بخشنامه اخیر وزارت صمت مقرر شده کلیه کارخانجات ، سیمان تولیدی خود را در بورس عرضه کنند، گفت: کلیه مصرف کنندگان که در چهارگروه دسته بندی شده و مکلفند کد بورس کالا را اخذ و سیمان خود را از بورس کالا خریداری کنند .

وی افزود: تا زمانی که توازن در بازار حاکم شود باید نهادهای نظارتی بر چرخه توزیع سیمان نظارت کنند تا سیمان با قیمت مناسبی در اختیار  مصرف کنندگان قرار گیرد.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان