دوشنبه، 27 فروردین 1403| 15 April 2024
بررسی درخواست اعمال ماده 234 درباره استنکاف حسن روحانی از اجرای قانون در ستاد ملی مقابله با کرونا و استماع گزارش دیوان محاسبات درباره هزینه کرد بودجه بخش سلامت در سال 99 بخشی از دستور کار کمیسیون های مجلس ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، دستور کار هفته جاری کمیسیون های مجلس شورای اسلامی که از امروز تا چهارشنبه (13 لغایت 17 شهریور) نشست دارند اعلام شد.

برهمین اساس موضوع بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در شرایط کرونایی کشور با حضور وزیر علوم، وزیر بهداشت و سرپرست وزارت آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش بررسی خواهد شد.

در کمیسیون اجتماعی هم طرح اصلاح ماده 5 قانون بیمه کارگران ساختمانی مورد بررسی قرار می گیرد، همچنین طرح صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در برابر خشونت هم در این کمیسیون بررسی خواهد شد.

اخبار و تحولات با حضور معاون پلیس اطلاعات و امنیت ناجا در کمیسیون امنیت ملی بررسی خواهد شد ضمن اینکه آخرین تحولات منطقه خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان و وضعیت گروه نداجا در شمال اقیانوس هند با حضور امیردریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش برگزار خواهد شد.

در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها هم تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از سال 1392 بررسی می شود. ضمن اینکه تحولات امنیتی افغانستان و مسائل مرزی با این کشور در این کمیسیون بررسی خواهد شد.

در کمیسیون انرژی هم مسائل، موضوعات و اولویت های بخش نفت، گاز، پالایش و پخش و پتروشیمی با حضور جواد اوجی وزیر نفت بررسی می شود.

حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات و همچنین تعیین و معرفی اعضای هیأت تحقیق و تفحص از دریافت و پرداخت حقوق های نجومی و طرح - لایحه توسعه و مانع زدایی از صنعت برق کشور از برنامه های این کمیسیون در هفته جاری است.

بررسی درخواست اعمال ماده 234 آیین نامه داخلی مجلس در خصوص استنکاف رئیس [سابق] ستاد ملی مقابله با کرونا از اجرای قانون و استماع گزارش دیوان محاسبات کشور در خصوص هزینه کرد بودجه بخش سلامت در سال 99 خصوصاً در  بخش دارو و تجهیزات پزشکی از دستورکارهای کمیسیون بهداشت و درمان در هفته جاری است.

در کمیسیون صنایع و معادن هم اعضای هیأت تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان ملی استاندارد ایران انتخاب خواهند شد. ضمن اینکه رأی گیری در تعیین اعضای کمیسیون مشترک طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان های اجتماعی هم در دستور کار این کمیسیون قرار دارد.

در کمیسیون عمران هم رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی حاضر شده و درباره اجرای قانون جهش تولید مسکن توضیحاتی را ارائه خواهد داد. همچنین رئیس سازمان برنامه و بودجه در این کمیسیون حاضر شده و درباره بودجه عمرانی کشور توضیحاتی خواهد داد. 

اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هم به دیدار حجت الاسلام محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه خواهند رفت ضمن اینکه طرح اصلاح قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور هم بررسی خواهد شد.

در کمیسیون کشاورزی مجلس هم انتخاب رئیس کمیسیون در ادامه اجلاسیه دوم انجام خواهد شد.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان