یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403| 21 April 2024

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: بیش از ۹۲ درصد تمام موارد فوتی ناشی از بیماری کرونا در سطح استان در سال ۱۴۰۰، هیچ واکسنی دریافت نکرده اند.

محمد کریمیان در گفتگو با خبرنگار آفتاب ایلام اظهار کرد: کمتر از ۸ درصد متوفیان که واکسینه شده اند، یک یا هر دو دوز واکسن را تزریق نموده اند. از ۸ درصد فوق الذکر متوفیان، ۶ درصد یک دوز و ۲ درصد هم دو دوز واکسن را تزریق نموده اند.

وی بیان کرد: از میان متوفیان بیماری کرونا در استان از ابتدای شیوع آن تاکنون، بیش از ۸۰ درصد آنان حداقل یک بیماری زمینه ای را دارا بوده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ابراز داشت: از میان افرادی که واکسن تزریق کرده اند، درصد بسیار پایینی به دلیل ابتلا به کرونا در مراکز درمانی بستری شده اند که نشانگر تاثیر مثبت و مطلوب واکسیناسیون و کاهش محسوس میزان فوتی ها و بستری ها در میان افرادی است که واکسن تزریق کرده اند.

کریمیان تصریح کرد: از ابتدای آغاز واکسیناسیون بیماری کرونا در سطح استان، تاکنون بیش از ۲۲۰ هزار دوز واکسن به جامعه هدف تزریق شده که بیش از ۱۵۰ هزار آن دوز اول بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآور شد: خوشبختانه واکسیناسیون جامعه هدف در سطح استان، از روند مطلوب و قابل قبولی برخوردار است و از مردم شریف استان تقاضامندم که ضمن انجام واکسیناسیون، پروتکل های بهداشتی را در راستای حفظ سلامت خود و کمک به کادر درمان بیش از پیش رعایت کنند.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان