دوشنبه، 27 فروردین 1403| 15 April 2024
رئیس جمهور در ستاد ملی کرونا در پاسخ به مطالبات استاندار ایلام از وزیر بهداشت خواست نسبت به تکمیل زیر ساختهای درمانی ایلام قبل از برگزاری کنگره بزرگ اربعین اقدامات لازم انجام شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام؛ حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در ستاد ملی کرونا در پاسخ به مطالب ارائه شده توسط استاندار ایلام از وزیر بهداشت خواست: در خصوص تجهیز بیمارستان ها، تامین دارو و پرداخت مطالبات، معوقات پزشکان و کادر بهداشت و درمان پیگیری و اقدامات لازم انجام شود.

رئیس جمهور برگزاری مراسم اربعین حسینی را منوط به موافقت دولت عراق و اعلام شرایط پذیرش زوار از جانب این کشور دانست و تاکید کرد: بدون تردید در صورت موافقت کشور میزبان کسانی می‌توانند به زیارت اربعین مشرف شوند که با تایید وزارت بهداشت و درمان هر دو دُز واکسن کرونا را تزریق کردند باشند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی  ضمن اعلام سلام و تهیت به مردم استان، ایلام را یکی از مهم ترین ابواب ورود به کربلای معلی دانست و گفت: متناسب با تصمیمات ملی در بحث برگزاری مراسم اربعین، هر گونه تصمیم گیری در داخل با برنامه ریزی‌های وزارت کشور در قالب قوانین اعلامی و پیوست‌های بهداشتی درمانی و همراهی آن استانداری امکانپذیر است.

 زیرساخت‌های درمانی ایلام قبل از اربعین تکمیل شود

استاندار ایلام در نشست ویدیو کنفرانسی ستاد ملی کرونا که به ریاست رییس جمهور و با حضور استانداران سراسر کشور برگزار شد گفت: برگزاری اربعین سید و سالار شهیدان، تهیه و تجهیز زیرساخت‌ها و امکانات مورد نیاز یک عزم ملی می‌طلبد.

محمد نوذری افزود: بواسطه داشتن ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک و نزدیکی به عتبات عالیات هرساله بیش از ۶۵ درصد زوار از مرز مهران تردد می‌کنند که ضرورت دارد در صورت برگزاری کنگره اربعین زیرساخت‌های لازم در مرز به ویژه زیرساخت‌های حوزه بهداشت و درمان، مباحث آزمایشگاهی، واکسیناسیون فراگیر استان و تجهیزات مورد نیاز در اسرع وقت فراهم شود.

وی با تاکید بر اهمیت افزایش زیرساخت‌های درمانی استان در ایام اربعین، ضمن دعوت از رییس جمهور، خواستار افتتاح و تامین تجهیزات ۲ بیمارستان ۳۷۶ تختخوابی ایلام و ۶۴ تختخوابی ملکشاهی شد.

رییس ستاد مقابله با کرونا استان با بیان اینکه تاکنون بیش از ۳۷ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال استان واکسینه شده اند تاکید کرد: با توجه به جمعیت کم استان و قرار گرفتن در مرکز کریدور اربعین، خواستار واکسیناسیون عمومی استان شد.

استاندار ایلام با بر شمردن نیازمندی‌های استان، خواستار پرداخت مطالبات و معوقات پزشکان وکادر بهداشت و درمان، تامین دارو، تجهیزات و واکسن مورد نیاز استان، تامین تجهیزات اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره)، تامین ۲ دستگاه سی تی اسکن برای شهرستان‌های ایوان و چرداول شد.


نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان