دوشنبه، 27 فروردین 1403| 15 April 2024

طی مراسمی با حضور استاندار، معاونان و مسوولان استانی پویش اهدای کتاب توسط مدیران آغاز شد.

به گزارش آفتاب ایلام، مدیرکل کتابخانه های عمومی ایلام روز یکشنبه در حاشیه این آیین اظهار داشت: بمنظور نهادینه کردن و تقویت فرهنگ کتاب و کتابخوانی و برای استفاده از ظرفیت ها، تبلیغ و اطلاع رسانی بین مردم، پویش اهدای کتاب توسط مسوولان و مدیران استان ایلام با شعار "اهدای کتاب؛ میراث ماندگار" امروز یک شنبه آغاز شده است. 

سمیه حیدری افزود: برای ترویج کتاب و کتابخوانی در بین مردم تاکنون پویش های مختلفی در استان اجرا و در این راستا حدود پنج هزار جلد کتاب به کتابخانه های عمومی استان اهدا شده است. 

وی اضافه کرد: اجرای پویش اهدای کتاب در راستای تقویت منابع کتابخانه ها از لحاظ کمی و کیفی با توجه به اهدای کتاب مردم باعث غنی شدن منابع می شود. 

مدیرکل کتابخانه های عمومی ایلام از دیگر اهداف مهم اجرای این پویش را دست به دست شدن کتاب بین مردم و کتابخانه ها و ترویج فرهنگ کتابخانی ذکر کرد و یادآور شد: امروز حدود ۱۵۰ جلد کتاب توسط مدیران استانی به کتابخانه های عمومی استان ایلام اهدا شد.

حیدری ادامه داد: سال گذشته نیز در مجموع ۴۳ هزار و ۳۱۶ جلد کتاب از سوی سازمان ها و ادارات به کتابخانه های عمومی استان اهدا شده است. 

وی بیان داشت: همچنین تعداد کتب اهدایی در سالجاری به اداره کل حدود ۸۱۰۰ نسخه کتاب است.

 گفتنی است بیش از ۲۲ هزار نفر در استان ایلام عضو کتابخانه های عمومی هستند که بیشترین عضو بین رده سنی ۳۰ تا ۶۰ سال و کمترین عضو نیز بین رده سنی ۶۰ الی ۷۵ سال است.

۵۱ باب کتابخانه عمومی در این استان فعالیت می کنند که از این تعداد ۳۰ باب کتابخانه شهری ، ۱۵ باب کتابخانه روستایی و ۶ باب کتابخانه مشارکتی هستند.

بیشترین منابع کتابخانه عمومی استان مربوط به ادبیات و کمترین منابع نیز مربوط به زبان انگلیسی است.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان