سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403| 23 April 2024
در مراسمی امروز با حضور استاندار، معاونان و مسئولان استانی پویش اهدای کتاب توسط مدیران آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز ایلام؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی ایلام اظهار داشت:با هدف نهادینه کردن و تقویت فرهنگ کتاب و کتابخوانی و برای استفاده از ظرفیتها، تبلیغ و اطلاع رسانی بین مردم، پویش اهدای کتاب توسط مسوولان و مدیران استان ایلام با شعار "اهدای کتاب؛ میراث ماندگار" امروز یک شنبه آغاز شده است.

سمیه حیدری با بیان اینکه برای ترویج کتاب و کتابخوانی در بین مردم تاکنون پویش‌های مختلفی در استان اجرا و در این راستا حدود پنج هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی استان اهداء شده است افزود: اجرای پویش اهدای کتاب در راستای تقویت منابع کتابخانه‌ها از لحاظ کمی و کیفی با توجه به اهدای کتاب مردم باعث غنی شدن منابع می‌شود.

وی از دیگر اهداف مهم اجرای این پویش را دست به دست شدن کتاب بین مردم و کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخانی ذکر کرد و یادآور شد: امروز حدود ۱۵۰جلد کتاب توسط مدیران استانی به کتابخانه‌های عمومی استان ایلام اهدا شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی ایلام یادآور شد: سال گذشته نیز در مجموع ۴۳هزار و ۳۱۶جلد کتاب از سوی سازمان‌ها و ادارات به کتابخانه‌های عمومی استان اهدا شده است.

وی با بیان اینکه همچنین تعداد کتب اهدایی در سالجاری به اداره کل حدود ۸۱۰۰نسخه کتاب است عنوان کرد:  بیش از ۲۲هزار نفر در استان ایلام عضو کتابخانه‌های عمومی هستند که بیشترین عضو بین رده سنی ۳۰تا۶۰ سال و کمترین عضو نیز بین رده سنی ۶۰ الی ۷۵ سال است.

۵۱باب کتابخانه عمومی در این استان فعالیت می‌کنند که از این تعداد ۳۰باب کتابخانه شهری، ۱۵باب کتابخانه روستایی و ۶باب کتابخانه مشارکتی هستند.

بیشترین منابع کتابخانه عمومی استان مربوط به ادبیات و کمترین منابع نیز مربوط به زبان انگلیسی است.



نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان