دوشنبه، 27 فروردین 1403| 15 April 2024
رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس گفت: در بحث بازگشایی مدارس سلامت دانش آموزان و دانشجویان برای ما در اولویت قرار دارد و در صورت فراهم شدن شرایط این اقدام در اواخر مهرماه یا اوایل آبان ماه صورت خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، مهدی اسماعیلی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در حاشیه جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه 14 شهریور) قوه مقننه و  در جمع خبرنگاران درباره بازگشایی مدارس از مهر ماه، گفت: اهمیت بازگشایی مدارس و دانشگاه ها به صورتی است که نمی توان از آن غفلت کرد. مدتی است که مدارس و دانشگاه های ما آموزش حضوری نداشتند. شرایط کرونایی باعث شده تا آموزش های ما به صورت مجازی دنبال شود. قطعا سلامت دانش آموزان و دانشجویان برای ما در اولویت است.

وی ادامه داد: ما به دنبال ایجاد محیطی هستیم که به سلامت دانش آموزان و دانشجویان لطمه وارد نکند و قطعا در صورت حصول چنین شرایطی بازگشایی مدارس و دانشگاه ها را خواهیم داشت. با توجه به این که برنامه خوبی برای واکسیناسیون معلمان در حال اجرا است، امیدواریم تا آخر شهریورماه درصد قابل توجهی از جمعیت کشور به ویژه معلمان و اساتید دانشگاه واکسینه شوند و دانشجویان نیز بتوانند واکسن خود را دریافت کنند. در چنین شرایطی آمادگی و ایمنی نسبی فراهم خواهد شد.

رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس عنوان کرد: از اوایل مهرماه بازگشایی مدارس را خواهیم داشت اما به معنای حضور دانش آموزان از اول مهرماه در سرکلاس درس نمی باشند. با توجه به تدابیر ستاد ملی کرونا و در نظر گرفتن همه جوانب در اواخر مهرماه یا اوایل آبان ماه تحت پروتکل ها و الگوی خاصی شاهد حضور دانش آموزان در برخی از مناطق کشور در مدارس خواهیم بود و البته آموزش به صورت ترکیبی دنبال خواهد شد به شرط این که شرایط غیرمترقبه ای در بخش کرونا به وجود نیاید.

اسماعیلی اظهار داشت: ما به خانواده ها اطمینان می دهیم که ستاد ملی کرونا دائما در حال رصد شرایط بوده و کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی نیز شرایط را پایش می کند. از وزرای بهداشت و درمان، علوم و سرپرست وزارت آموزش و پرورش دعوت شده تا در کمیسیون آموزش و تحقیقات حضور یابند تا شرایط به طور دقیق مورد ارزیابی قرار گیرد. با در نظر گرفتن تمام جوانب و نظر ستاد ملی کرونا و وزارتخانه های مرتبط در این زمینه تصمیم نهایی گرفته خواهد شد و ان شاءالله بتوانیم با خیال راحت بخشی از آموزش را به صورت حضوری دنبال کنیم.

وی بیان کرد: تا این لحظه وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مجلس شورای اسلامی معرفی نشده و قطعا اگر از کمیسیون آموزش نظر بخواهند ما در این زمینه به دولت مشورت خواهیم داد.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان