سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403| 23 April 2024

نوذری گفت:تنها راه مقابله با کرونا، واکسیناسیون و همراهی مردم در رعایت شیوه نامه های بهداشتی است.

به گزارش خبرنگار آفتاب ایلام ،محمد نوذری،استاندار ایلام روز یکشنبه در نشست ستاد استانی مبارزه با کرونای استان از تلاش‌های مجموعه دانشگاه علوم پزشکی که نقش مهمی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مبارزه با کرونا دارند تقدیر کرد و اظهار داشت: در حال حاضر میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان که در آغاز شروع پیک پنجم ۴۰ درصد بود، به ۶۰ درصد رسیده که باید تلاش کرد این میزان افزایش یابد.

او با اشاره به اینکه رسانه ها، مطبوعات، کارگروه رسانه و صدا و سیما و فعالان حوزه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی در راستای ترغیب مردم به واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیش از گذشته فعالیت کنند، ابراز داشت: تنها راه مقابله با کرونا واکسیناسیون و همراهی مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی است که باید مد نظر مردم قرار گیرد.

استاندار ایلام با بیان اینکه امکانات و زیرساخت‌های درمانی و بهداشتی مهران در ایام اربعین پاسخگوی وضع موجود نیست، افزود: در صورت برگزاری اربعین حسینی ضرورت دارد با بهره گیری از امکانات ملی و دیگر استانها، زیرساخت‌های درمانی و بهداشتی مرز مهران تقویت شود.

او با اشاره به حضور و بازدید مسئولان مناطق آزاد کشور از مرز مهران، از معاونین استاندار ومسئولان اجرایی استان خواست فردا از زیرساخت‌های بهداشتی، درمانی مرز مهران بازدید و نتایج را برای جمع بندی نهایی اعلام، تا در برنامه ریزی‌های ملی مطرح نماییم، البته در ستاد ملی کرونا، مطالبات استان را مطرح و رئیس جمهور هم به وزارت بهداشت دستور پیگیری‌های لازم را داد.

استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه واکسیناسیون عمومی اولویت اول استان است، بیان کرد: در تلاش هستیم که همه مردم استان ایلام واکسینه شوند و پیگیری‌های لازم در این زمینه انجام شده که واکسیناسیون در استان به صددرصد افزایش یابد.

وی همچنین از کاهش سن واکسیناسیون جامعه هدف در استان خبر داد و عنوان کرد : از امروز متولدین سال ۶۴ و قبل از ان می‌توانند برای واکسیناسیون اقدام کنند.

محمد نوذری با اشاره به در پیش بودن اول مهرماه و آغاز سال تحصیلی جدید گفت: اختیار بازگشایی مدارس از سوی ستاد ملی کرونا به استان‌ها داده شده است.

وی با بیان اینکه فعالیت مدارس کم جمعیت مناطق عشایری و روستایی اول مهرماه مشروط به واکسیناسیون اطرافیان دانش اموزان اعم از اعضا خانواده و سرویس مدارس خواهد بود، اظهار کرد: در بازگشایی مدارس مناطق پر جمعیت همچنان برای سه سناریو حضوری، تلفیقی و غیر حضوری امادگی وجود داشته باشد و در صورت بازگشایی حصوری یا تلفیقی شرط واکسیناسیون همچنان باید انجام گیرد.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه در بحث ساماندهی آرامستان‌های استان کار‌های خوبی به منظور کاهش حجم تردد‌ها و مبارزه با کرونا انجام شده است، بیان کرد: متاسفانه در استان نوعی فرهنگ وجود دارد که اگر کسی فوت می‌کند، مردم خود را ملزم می‌دانند که در مراسم ختم افراد شرکت کنند و در این راستا نیز حضور مسئولان و مدیران استان در آرامستان‌ها در راستای فرهنگ سازی ممنوع شد و خوشبختانه با اقدامات انجام شده، ساماندهی خوبی در این زمینه صورت گرفت.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان