چهارشنبه، 29 فروردین 1403| 17 April 2024
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از مصوبه کمیسیون متبوعش برای تعیین مجازات برای اخلالگران اقتصادی متناسب با جرم صورت گرفته، خبر داد.

سید کاظم دلخوش سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، با اشاره به جلسه عصر امروز این کمیسیون، گفت: رسیدگی طرح مقابله با مفاسد اقتصادی  در دستورکار جلسه عصر امروز اعضای کمیسیون قرار داشت که 2 ماده از آن به تصویب رسید.

وی در تشریح مصوبات جلسه امروز اعضای کمیسیون قضایی درباره طرح مقابله با مفاسد اقتصادی، بیان کرد: اعضای کمیسیون برای اشخاصی که با اقدامات شان موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور شوند به تناسب جرمی که مرتکب شده اند، مجازات درجه یک تا درجه پنج از اعدام، حبس تا جزای نقدی تعیین کردند.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس ادامه داد: برای مثال اخلال گران اقتصادی که به صورت گسترده و با هدف مقابله با نظام، نظم اقتصادی کشور را بر هم می ریزند، مجازاتشان اعدام است. 

دلخوش اظهار کرد:اعضای کمیسیون همچنین در مصوبه ای سیستم هایی را برای دادگاه های انقلاب تعریف کردند که دادگاه های انقلاب در هر یک از استان ها و شهرستان ها چگونه به این موضوع ورود کنند و همچنین رسیدگی به تجدید نظر چگونه باشد.

نماینده صومعه سرا در مجلس خاطر نشان کرد: درباره سایر مفاد طرح مقابله با اخلالگران اقتصادی نیز بحث و گفتوگو شد اما رسیدگی و تصمیم گیری درباره آنها به جلسه بعدی کمیسیون موکول شد.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان