دوشنبه، 27 فروردین 1403| 15 April 2024

نوذری با اشاره به اینکه تعاونی ها منشا تولید، اشتغالزایی و توسعه پایدار هستند گفت:افزایش سهم زنان و جوانان تحصیل کرده در تعاونی ها یک ضرورت است.

به گزارش آفتاب ایلام ،محمد نوذری، استاندار ایلام  در دیدار با مدیران اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بمناسبت هفته تعاون، گفت: حلقه مفقوده بین آموزش و اشتغال، مهارت است که در این راستا تعاونی‌ها می‌توانند نقش تعیین کننده‌ای در مهارت آموزی و اشتغال پایدار در کوتاه مدت ایفا کنند.

او افزود: بخش تعاونی ایلام می‌تواند به اشتغال مولد، توسعه پایدار، رونق اقتصادی و تولید کمک کند و زمینه ساز پیشرفت و تامین کننده منافع کشور در تمامی ابعاد باشد.

استاندار ایلام با بیان اینکه تعاونی‌ها یکی از حلقه‌های سیستم اقتصادی هستند، بیان کرد: تعاونی‌ها زیراساس اقتصاد و منشا پویایی و رشد و توسعه کشور هستند.

او با قدردانی از مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام و مدیران این مجموعه، عنوان کرد: اقتصاد بدون تعاونی معنی ندارد چرا که مبنای اقتصاد، تعاونی است و باید به این مهم در کشور توجه ویژه شود.

استاندار ایلام با اشاره به اصل ۴۴ قانون اساسی بیان داشت: براساس این اصل، نظام اقتصادی جمهوری اسلامی ایران بر پایه سه بخش دولتی، خصوصی و تعاونی با برنامه‌ریزی منظم و صحیح استوار است که در این راستا می‌طلبد به بخش تعاونی‌ها بعنوان مهم‌ترین بخشی که می‌تواند منجر به تولید، اشتعالزایی و در نهایت توسعه کشور شود بیش از پیش توجه شود.

نوذری تاکید کرد: بخش تعاونی شامل شرکت‌ها و موسسات تعاونی تولید و توزیع است که در شهر و روستا بر طبق ضوابط اسلامی تشکیل می‌شود و می‌تواند در رشد، توسعه و ایجاد اشتغال در مناطق و روستا‌های کم برخوردار نقش موثری ایفا کند.

او به ضرورت افزایش سهم زنان و جوانان تحصیلکرده دانشگاهی در تشکیل تعاونی‌ها تاکید کرد و گفت: ۶۵۹ تعاونی معادل ۲۸ درصد تعاونی‌های استان را بانوان تشکیل داده‌اند که این رقم باید افزایش یابد.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان