چهارشنبه، 29 فروردین 1403| 17 April 2024
با نزدیک شدن به فصل بازگشایی مدارس و آغاز فعالیت مراکز آموزشی گفتمان بازگشایی مدارس این روز ها به یکی از مهم ترین گفتمان های اجتماعی در کشور و به تبع آن در استان ایلام تبدیل شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ، با توجه به وضعیت قرمز اکثر شهرستان‌های استان، والدین ایلامی این روز‌ها نگران برگزاری کلاس‌های دانش‌آموزان به‌صورت حضوری هستند، زیرا معتقدند برگزاری کلاس‌های حضوری در شرایط مذکور سلامت دانش‌آموزان و معلمان را با مخاطرات جدی روبه‌رو می‌کند.

این در حالی است که مراکز پرجمعیت آموزشی ازجمله مدارس دولتی، بیش‌از سایر مدارس می‌تواند برای معلمان و دانش‌آموزان خطرساز باشد ازاین‌رو دغدغه والدینی که فرزندانشان در مدارس دولتی مشغول به تحصیل هستند بیش‌از سایرین است.

ابراز نگرانی والدین از برگزاری کلاس‌ها به‌صورت حضوری

یکی از معلمان ایلامی با بیان این‌که رعایت شیوه نامه های بهداشتی از سوی دانش‌آموزان آن‌گونه که باید مورد توجه قرار نمی‌گیرد بیان کرد: بدون‌شک این مسئله برای معلمان و دانش‌آموزان به‌ویژه در مدارس دولتی که امکان فاصله‌گذاری بین دانش‌آموزان میسر نیست، می‌تواند خطرساز باشد.

او ادامه داد: بسیاری از والدین در تماس با معلمان از برگزاری کلاس‌ها به‌صورت حضوری ابراز نگرانی می‌کنند و خواستار آموزش دانش‌آموزان از طریق فضای مجازی هستند.

جلوگیری از شیوع کرونا با آموزش دانش‌آموزان بصورت مجازی

جعفری یکی از والدین دانش‌آموزان ایلامی گفت: امکان تشکیل کلاس‌های درسی به‌صورت حضوری فشار‌های روحی زیادی را برای بسیاری از والدین در پی داشته است.

او با بیان این‌که هرچند برگزاری کلاس‌های مجازی مشکلاتی را برای دانش‌آموزان و والدین بدنبال دارد اظهار داشت: اما حضور فرزندان در منزل و برگزاری کلاس‌ها به‌صورت مجازی از شیوع بیش‌از پیش بیماری کرونا جلوگیری می‌کند و همین امر سبب رضایت والدین از تشکیل این کلاس‌ها شده است.

جلوگیری از افزایش تردد در اماکن عمومی

نوروزبیگی یکی دیگر از والدین دانش‌آموزان ایلامی گفت: قطعا تعطیلی مدارس بهتر از به خطر افتادن جان دانش‌آموزان و معلمان است و باید تلاش شود با برگزاری آنلاین کلاس‌ها از شیوع بیش‌از پیش بیماری کرونا جلوگیری شود.

او با اشاره به این‌که حضور کودکان و دانش‌آموزان در کلاس‌ها سبب افزایش تردد‌ها در معابر عمومی خواهد شد که این امر خود به شیوع بیش‌از پیش ویروس کرونا منجر می‌شود اضافه کرد: کودکان توجه بسیاری به رعایت پروتکل‌های بهداشتی ندارند و همین امر در محیط شلوغ مدرسه می‌تواند خطرات جدی را برای آن‌ها بدنبال داشته باشد.

برگزاری کلاس‌ها بصورت مجازی در مهرماه

امیر مهردادی اظهار داشت: با توجه به شرایط حساس استان و آمار بالای ابتلا به کرونا، اولین ماه سال تحصیلی جدید در مدارس مناطق پرجمعیت به‌صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان ایلام با بیان این‌که مدارس مناطق روستایی و عشایری با جمعیت زیر پنج نفر به‌صورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود اضافه کرد: سلامت دانش‌آموزان و معلمان جزو اولویت‌های این اداره است.

مهردادی به عدم برخورداری برخی از مناطق دورافتاده به اینترنت و وسایل آموزش مجازی اشاره کرد و افزود: دروس دانش‌آموزان در این مناطق باید به دو صورت درس‌نامه تهیه شود و توسط معلمان در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد تا مشکلی در خصوص آموزش مناطق دورافتاده ایجاد نشود.

این مسئول در ادامه اضافه کرد: برای نحوه آموزش دانش‌آموزان در ماه‌های آتی نیز براساس ستاد تصمیمات ستاد ملی کرونا و شرایط آن زمان اقدام می‌شود.

با توجه به این‌که وضعیت کشور در خصوص همه‌گیری ویروس کرونا وضعیتی بحرانی است و هرروز شاهد افزایش آمار مبتلایان به این بیماری در کشور هستیم، برگزاری کلاس‌های آنلاین می‌تواند سلامت معلمان و دانش‌آموزان را با مخاطرات جدی روبرو کند ازاین‌رو ضروری است مسئولان در این شرایط حساس تا بهبود وضعیت، کلاس‌ها را به‌صورت آنلاین برگزار نمایند تا از شیوع بیش‌از پیش این ویروس در استان جلوگیری شود.

انتهای پیام/ دنویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان