سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403| 23 April 2024

دهمین عرضه اولیه امسال مشخص شد

۱۴۰۰/۰۶/۱۵ ۰۸:۵۷ چاپ کدخبر: 13921
تعداد 225میلیون سهم شرکت دارویی، آرایشی و بهداشتی آریان کیمیا تک، پس فردا(چهارشنبه) با نماد معاملاتی "کیمیا تک" در بورس تهران عرضه اولیه می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، تعداد 225میلیون سهم شرکت دارویی، آرایشی و بهداشتی آریان کیمیا تک معادل 15درصد سهام این شرکت، چهارشنبه این هفته(17شهریور) به عنوان دهمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه با نماد معاملاتی "کیمیا تک" در بورس تهران عرضه می شود.

این میزان سهام در محدوده قیمتی 18 هزار و 819 تا 23 هزار ریال برای هر سهم و با سهمیه 100سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه خواهد شد. همچنین متعهد خرید این نماد، شرکت سرمایه گذاری تامین سرمایه بانک ملت به میزان 50درصد از سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه سهام، متعهد عرضه سهامدار عمده کیمیا تک و مشاور عرضه کارگزاری بانک سامان  هستند.

گفتنی است تعداد 225میلیون سهم دارویی، آرایشی و بهداشتی آریان کیمیا تک در حالی چهار شنبه این هفته عرضه اولیه می شود که از این تعداد، 180میلیون سهم در فرآیند کشف قیمت جهت عرضه به عموم اختصاص خواهد یافت و تعداد 45میلیون سهم این شرکت نیز در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می گیرد.

بازارگردانی یک شرکت بورسی امروز تمام می شود

بر اساس قانون، عرضه اولیه سهام شرکت ها به صندوق های سرمایه گذاری در روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه صورت می پذیرد.

این گزارش می افزاید: موضوع فعالیت این شرکت سرمایه گذاری در سهام؛ صندوق های سرمایه گذاری؛ اوراق مشارکت و سایر انواع اوراق بهادار به منظور کسب انتفاع، سرمایه گذاری در مسکوکات؛ فلزات گرانبها ؛گواهی سپرده بانکی و سپرده های سرمایه گذاری بانک ها و موسسات اعتباری مجاز، سرمایه گذاری در دارایی های فیزیکی، پروژه های تولیدی و پروژه های ساختمانی با هدف کسب انتفاع، ارائه خدمات مرتبط با بازار سرمایه اعم از تضمین نقدشوندگی و بازارگردانی اوراق بهادار؛ تعهد پذیره نویسی اوراق بهادار؛ مشارکت در ارکان صندوق های سرمایه گذاری و دارای سال مالی منتهی به آذر است.

همچنین در ترکیب سهامداری شرکت سرمایه گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری، گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری با 66 درصد و سرمایه گذاری آتیه صبا 34 درصد سهام حضور دارند.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان