سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403| 23 April 2024
ایلام - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: براساس تفاهم نامه بین ۲ کشور ایران و دولت مرکزی عراق و مصوبات ستاد مرکزی اربعین هیچگونه تردد زمینی در مرز مهران انجام نخواهد گرفت.

به گزارش ایرنا، احمد کرمی روز دوشنبه در نشست ستاد اربعین با حضور جمعی از مدیران استانی در شهرستان مهران اظهار داشت: مجوز حضور ۳۰ هزار نفر زائر ایرانی به عراق آنهم از طریق هوایی توسط سوی دولت عراق صادر شده و هر گونه تردد زمینی طبق مصوبه ستاد اربعین در این مرز ممنوع است.

وی افزود: با توجه به شیوع کرونا باید نظارت ها در مرز مهران تشدید شود و نیروهای نظامی و انتظامی از ترددهای غیرمجاز ممانعت کنند.

معاون استاندار ایلام ادامه داد: جلوگیری از تجمعات، فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل ها در مرز مهران با توجه با افرایش شیوع کرونا در این مرز در دستور کار قرار گیرد.

کرمی تاکید کرد: باید قبل از برگزاری کنگره بزرگ اربعین نواقص را برطرف و امکانات لازم را مهیا کنیم.

وی اضافه کرد: تامین آب شرب پایدار و سالم، توسعه راه ها، آبرسانی برای موکب ها، توسعه زیرساخت های جاده ای بعنوان مهم ترین الزامات در مسیر اربعین در دستور کار مدیران باشد.

به گزارش ایرنا، بازدید از پل کنجانچم محور ایلام - مهران، پل گاوی ، پایانه شهید سلیمانی و پایانه برکت مهران و همچنین حضور در نشست ستاد اربعین از دیگر برنامه های معاون هماهنگی امور عمرانی به همراه جمعی از مدیران استانی در سفر به مهران بود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان