سه شنبه، 02 مرداد 1403| 23 July 2024
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی گفت: از امروز توزیع 100 هزار تن برنج تایلندی، هندی و پاکستانی در کشور در سطح فروشگاه های زنجیره ای، تعاونی های مصرف و اتحادیه ها آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، یزدان سیف افزود: به واسطه ذخایر راهبردی برنج هیچ کمبودی در خصوص تأمین این محصول وجود ندارد و علیرغم این که خشکسالی موجب کاهش تولید برنج شده است از طریق این ذخایر میزان برنج مورد نیاز بازار تأمین می شود.

وی ادامه داد: از امروز با آغاز توزیع برنج در سطح کشور قریب به 100 هزار تن از این محصول از نوع هندی، تایلندی و پاکستانی از طریق فروشگاه های زنجیره ای، تعاونی های مصرف کارگری، کارمندی، اتحادیه و ... در اختیار مردم قرار می گیرد و هیچ کمبودی در مورد برنج برای مصرف خانوار وجود ندارد.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی افزود: در حال حاضر جو روانی ناشی از موضوع کمبود برنج در جامعه ایجاد شده است که با این توزیع گسترده این جو روانی از بین می رود.

سیف گفت: تولید برنج داخلی به دلیل خشکسالی امسال نسبت به سال گذشته کاهش 18 درصدی داشته است که این کمبود از طریق ذخایر راهبردی و توزیع برنج تنظیم بازار جبران می شود.

وی با اشاره به بررسی برداشته شدن ممنوعیت واردات برنج در فصل تولید به دلیل کاهش تولید داخل در ستاد تنظیم بازار افزود: این موضوع در ستاد در دست پیگیری است و دو جلسه مختلف برای بررسی آن برگزار شده، ولی هنوز تصمیم نهایی اتخاذ نشده است.

وضعیت ذخایر راهبردی کالا های اساسی در کشور بسیار مناسب است

سیف گفت: ذخایر راهبردی کالا های اساسی در کشور در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد و جای نگرانی در خصوص کالا های اساسی از جمله برنج، روغن، شکر و گندم نیست و تمام نیاز بازار به این محصولات قابل تأمین است.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان