دوشنبه، 27 فروردین 1403| 15 April 2024

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام از مراحل پایانی پروژه راهسازی قاضی خان - بدره خبر داد و گفت: این پروژه طی روزهای آینده (کمتر ۲ هفته) تکمیل و به بهره برداری می رسد.

عبدالله بهادری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار آفتاب ایلام اظهار داشت: طول جاده قاضی خان - بدره ۱۳ کیلومتر است که ۶ کیلومتر آن در محدوده شهرستان سیروان و هفت کیلومتر در شهرستان بدره است.

وی افزود: این پروژه به دلیل پستی و بلندی های شدید و همچنین وجود رودخانه ها و ارتفاعات کوهستانی یکی از پرهزینه ترین پروژه های راهسازی استان محسوب می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام اضافه کرد: بهره برداری از این پروژه عظیم می تواند علاوه بر خارج شدن سیروان از بن بست و اتصال آن به بدره، مسیر شهرستان های چرداول و سیروان به بدره، دره شهر و آبدانان را نیز بیش از ۸۰ کیلومتر کاهش دهد.

بهادری در مورد آخرین وضعیت احداث این محور گفت: طول کل محور ۱۳ کیلومتر است که ۶ کیلومتر آن از سمت شهرستان سیروان قبلاً تکمیل شده و حجم عملیات راه سازی در هفت کیلومتر بعدی با توجه به وضعیت کوهستانی و رودخانه بزرگی که در مسیر قرار دارد بسیار زیاد بود که برای اجرای آن یک تونل به طول ۲۰۰ متر حفاری و تکمیل شد.

وی تاکید کرد: پل بزرگ جابر در این مسیر با هشت دهنه ۲۰ متری به پایان رسیده ، حدود ۲۰ پل دیگر در مسیر احداث و تا ۲ هفته آینده عملیات آسفالت لاین دوم و ایمن سازی مسیر به پایان خواهد رسید و تردد در این محور برقرار خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام اعتباری هزینه شده برای اجرای این پروژه را افزون بر ۵۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

 جاده سیروان به بدره (قاضی خان -بدره) یکی از پروژه های ارتباطی استان ایلام است که حدود ۱۵ سال پیش کلنگ آن به زمین زده شد.

بهره برداری از این پروژه مهم و عظیم می تواند استان ایلام را از ناحیه شرق که در بن بست کامل قرار گرفته است از وضعیت فعلی خارج و استان های ایلام، کرمانشاه، لرستان و خوزستان و در آینده نزدیک نیز بزرگراه های کربلای معلی و نجف اشرف را به هم متصل و باعث توسعه همه جانبه استان شود.

شهرستان بدره در ۸۵ کیلومتری شهر ایلام قرار دارد.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان