دوشنبه، 27 فروردین 1403| 15 April 2024
ایلام - ایرنا - سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان چوار گفت: بیش از ۶  هزار دُز واکسن کرونا معادل ۶۱ درصد به جامعه هدف این شهرستان تزریق شد.

دکتر فرزاد بسطامی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جامعه هدف این شهرستان شامل افراد بالای ۱۸ سال، هفت هزار و۸۱۲ نفر است که از این تعداد تاکنون ۶ هزار و ۸۲۶ نفر دُز واکسن کرونا دریافت کرده اند.

وی افزود: چهار هزار و ۷۷۳ نفر دز اول واکسن و هزار و ۳۹۰ نفر نیز دُز دوم واکسن را تزریق کرده اند.

دکتر بسطامی ادامه داد: با توجه به این که بخشی از جامعه هدف برای تزریق واکسن در مراکز سخت گذر و عشایری ساکن هستند و به مرکز شهرستان دسترسی ندارند به صورت سیار با هماهنگی مراکز سلامت برای تزریق آن ها اقدام می شود و واکسیناسیون همه افراد بالای ۱۸ سال ساکن شهرک شهید رجایی و روستاهای گنجوان نیز در حال انجام است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان چوار صریح کرد: از دیروز واکسیناسیون کارگران شرکت پالایش گاز ایلام انجام شده است و طی روزهای آینده سایر مراکز صنعتی شهرستان واکسیناسیون خواهند شد.

دکتر بسطامی به واکسن زنان باردار اشاره کرد و تاکید کرد: حفظ سلامت زنان باردار یکی از مهم ترین شاخص های سلامت و بهداشت جامعه محسوب می شود و یکی از گروه های پرخطر در معرض کرونا، مادران باردار بوده که باید در زمینه تزریق واکسن اهتمام جدی داشته باشند.

وی تصریح کرد:  کارشناسان بهداشتی  شهرستان وضعیت سلامت زنان باردار را به صورت مرتب پایش کرده و سلامت آنها را به دقت رصد می کنند.

وی تاکید کرد: هم اکنون چوار در وضعیت قرمز قرار دارد و مردم باید همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

به گزارش ایرنا، بخش چوار با یک هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع وسعت، ۴۷ روستای دارای سکنه داشته و ۴۶ کیلومتر مرز مشترک با عراق است و طبق آخرین سرشماری ها ۲۸ هزار نفر ساکن و شناور ساکن این بخش هستند.

شهرستان چوار در فاصله ۱۰ کیلومتری ایلام واقع است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان