چهارشنبه، 29 فروردین 1403| 17 April 2024

نماینده حوزه جنوبی ایلام در مجلس از اختصاص یک دستگاه «ام آر آی» برای شهرستان های جنوبی ایلام خبر داد.

بهزاد علیزاده در گفتگو با خبرنگار آفتاب ایلام،در مورد دیدار با نمایندگان استان با وزیر بهداشت اظهار کرد: تقویت زیرساخت های درمانی و بهداشتی استان و تامین تجهیزات بیمارستانی برای استفاده در مراکز درمانی ضروری است.

وی خواستار تسریع در اجرای واکسیناسیون در استان ایلام شد و تصریح کرد: پیرو رایزنی های قبلی با وزیر سابق بهداشت و مقامات در خصوص تاسیس بیمارستانی مجهز و درخور مردم شهرستان بدره، احداث بیمارستان حداقل ۹۶ تختخوابه در شهرستان آبدانان و ساخت بیمارستان دوم در شهرستان دهلران با مشارکت وزارت نفت، انتظار می رود از طرف وزارت بهداشت همکاری لازم صورت گیرد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی همچنین نسبت به تاسیس و دایر کردن دانشکده پیراپزشکی در حوزه انتخابیه دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره تاکید داشت و از وزیر بهداشت خواست مقدمات این امر فراهم شود.

علیزاده با اشاره به دوری مسافت و مشکلات رفت و آمد مردم عزیز منطقه که باعث فرسودگی و از کار افتادن آمبولانس های حوزه جنوب استان شده است خواستار تحویل فوری ۸ دستگاه آمبولانس به مراکز درمانی شد.

نماینده حوزه جنوبی ایلام در مجلس اظهار کرد: با توجه به مکاتبات و پیگیری های صورت گرفته و همکاری وزیر بهداشت، هرچه زودتر یک دستگاه «ام آر آی» به مرکزیت بیمارستان رسول اکرم (ص) شهرستان آبدانان، برای استفاده مردم حوزه جنوب استان اختصاص یابد.

وی افزود: با توجه به بعد مسافت و مشکلاتی که برای بیماران اعزامی شهرستان های آبدانان و دهلران به مرکز استان ایلام پیش می آید می طلبد وزارت بهداشت تربیتی اتخاذ کند این بیماران در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهرستان دزفول پذیرش و به آنها رسیدگی شوند.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان