یکشنبه، 03 تیر 1403| 23 June 2024
ایلام - ایرنا - مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سیروان گفت: ۱۴۰ طرح اشتغالزایی از ابتدای سال جاری تاکنون برای نیازمندان و مددجویان این شهرستان توسط این نهاد مردمی اجرایی شده است.

نورخدا شیرمحمدی روز سه شنبه در گفت و گویی افزود: به منظور اشتغالزایی و توانمندسازی نیازمندان امسال بیش از ۲۴ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به این افراد مجری پرداخت شده است.

وی گفت: ۵۴ طرح اشتغالزایی از محل پرداخت تسهیلات ارزان قیمت بانکها ، ۵۵ طرح راهبری شغلی درزمینه ارائه خدمات دامپروری و تولید نان سنتی و ۳۰ طرح نیز از طریق کاریابی و تعامل با کارفرمایان برای مددجویان اجرا شده است.

شیرمحمدی،ایجاد مشاغل بومی متناسب با ظرفیت منطقه را از اهداف کمیته امداد این شهرستان ذکر کرد و یادآور شد: شغل های ایجاد شده در این شهرستان عمدتاً در زمینه های صنعت، کشاورزی، صنایع دستی و خدماتی بوده که از محل منابع بانکی و صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کمیته امداد پرداخت شده است. 

رییس کمیته امداد سیروان با عنوان اینکه برگزاری دوره های آموزشی حرفه آموزی در راستای توانمندسازی خانواده ها از دیگر خدمات کمیته امداد شهرستان به مددجویان مستعد اشتغال است، بیان کرد: طی این مدت برای تعداد ۶۰ نفر از متقاضیان ایجاد اشتغال با رعایت پروتکل های بهداشتی دوره حرفه آموزی برگزار شده است.

شهرستان سیروان به مرکزیت لومار دارای یک شهر، ۲ بخش، چهار دهستان و ۵۸ روستا است و در فاصله ۶۵ کیلومتری شهر ایلام قرار دارد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان