یکشنبه، 03 تیر 1403| 23 June 2024
فرهاد افشار شهردار منطقه ٢٠ تهران به منظور ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت های خود در صحن شورای شهر تهران حضور پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، فرهاد افشار شهردار منظقه ٢٠ تهران با حضور در دهمین جلسه شورای شهر تهران اظهار کرد: موضوعات راهبردی منطقه ما گردشگری، حریم، پایدارسازی منابع مالی، حمل و نقل انسان محور، توسعه اجتماعی و فرهنگی، مدیریت بحران، خدمات شهری و محیط زیست و مدیریت پسماند بوده است.

وی ادامه داد: پروژه‌های اجرا شده شامل فاز دوم شهربازی خانواده، شهربازی بوستان دانِش، بوستان زیتون، بوستان علائین، درختکاری بزرگراه امام علی، المان نوری میدان نماز و میدان ساعی و بلوار مدرس است.

شهردار منظقه ٢٠ تهران تصریح کرد: همچنین پروژه‌های اجرا شده در حوزه عمران هم شامل درزگیری اسفالت و معابر، روکش آسفالت خیابان شهیدرجایی، بازسازی سرویس بهداشتی بوستان مدرس، بهسازی محیطی معابر، لوله گذاری خیالات صمدی و مرمت پیاده راه رو خیابان ٢٤ متری است.

بیشتربخوانید

ارائه خدمات رایگان پزشکی به شهروندان منطقه 20 آغاز شد احیای 8هزار درخت در شهر ری

شورای شهری‌ها پس از استماع گزارش شهردار منطقه ٢٠ تهران که شامل اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در این منطقه بود، واکنش‌هایی داشتند و سوالاتی را مطرح کردند که در ادامه ملاحظه می‌کنید:

در ابتدا زهرا شمس احسان عضو شورای اسلامی شهر تهران ضمن تشکر از شهردار منطقه ٢٠ اظهار کرد: منطقه ٢٠ شهر تهران علی رغم داشتن پیشینه فرهنگ غنی و بنا‌های ارزشمند تاریخی و مقبره بی بی شهربانو، اما متاسفانه ان چنان که شایسته است به افکار عمومی معرفی نشده و این ظرفیت‌های عظیم گردشگری مغفول مانده است.

وی افزود: یکی از منابع درآمد پایدار مدیریت شهری، حوزه گردشگری است و انشالله با تکیه بر اقتصاد فرهنگ مبنا، نسبت به این امر اهتمام لازم ورزیده شود همچنین طرح مرمت مجموعه چشمه علی در حال اجرا است، اما برای بهره وری حداکثری از آن اقدامات جدی نیاز است.

عضو شورای شهر تهران گفت: سلامت اهالی محله جوانمرد قصاب هم در خطر است، این محله به دلیل قرسودگی و حضور معتادان باعث شده که امنیت آن کاهش پیدا کند، آقای افشار شما به غیر از بازدید‌های رسانه‌ای چه کاری برای از بین بردن نواقص انجام داده اید؟

شمس احسان بیان کرد: همچنین ترمیم اطراف حرم شاه عبدالعظیم و نفراباد هم نتیجه خوبی نداشته است، برای این موضوع چه برنامه و یا تصمیمی دارید؟

عدم ارائه آمار دقیق از افزایش فضای سبز و توسعه گردشگری در منطقه۲۰

پس از آن، محمد اقامیری عضو شورای شهر تهران بیان کرد: احداث بوستان در شهر ری که شامل توسعه جزو گردشگری نیست همچنین باید بیشتر از ۱ میلیون فضای سبز ایجاد می‌شد، اما شما فقط اعلام کردید که یک بوستان ۸ هکتاری احداث کردید، د رباره پروژه‌های شهرداری آمار و ارقامی عنوان نکردید.

نرگس معدنی پور عضو دیگر شورا در ادامه گفت: در مجموعه کوثر۳، حدود ۶۰ زن سرپرست خانوار تحت پوشش هستند اما متاسفانه شهرداری تهران برای این مجموعه یک اخطاریه ای مبنی بر تعطیلی این مجموعه صادر کرده و لطفا بفرمایید این کار چه دلیلی دارد؟

مهدی اقراریان عضو شورای شهر تهران اظهار کرد: شما برای حریم شهر ری چه اقداماتی انجام دادید؟ منطقه ۲۰ مشکلاتی دارد که باید رسیدگی شود، اقدامات برای حل این مشکلات و چالش ها چه بوده است؟

وی تاکید کرد: متاسفانه می توان گفت ما در حکمرانی یک نوع شلختگی داریم که معضلات و شکاف های زیادی را پدید آورده است، روستاهای شهرری طرح هادی دارند اما باید برای چالش های حریمی آن فکری کرد.

علیرضا نادعلی سخنگوی شورای شهر تهران هم در ادامه خطاب به شهردار منطقه ۲۰ یادآور شد: در منطقه ۲۰ تهران مهاجران افغانستانی وجود دارند و تعدادی از آنها از خانواده لشکر فاطمیون هستند.

وی گفت: برای این افراد چه اقداماتی انجام شده است؟

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان