یکشنبه، 03 تیر 1403| 23 June 2024

مدیرعامل پالایش گاز ایلام با بیان اینکه این پالایشگاه در زمینه تولید گوگرد در پنج ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل ۲۵ درصد رشد داشته است، گفت: پیش بینی می شود امسال رکورد ...

به گزارش آفتاب ایلام،به نقل از روابط عمومی شرکت پالایش گاز ایلام، روح اله نوریان روز سه شنبه با اشاره به اینکه این موضوع برای کل صنایعی که مصرف کننده گوگرد هستند، یک مزیت خوب خواهد بود، افزود: گوگرد تولیدی در استان بالاترین کیفیت را در کشور دارد و درجه خلوص آن ۹۹.۹۸ درصد است.

وی با اشاره به اینکه گوگرد تولیدی پالایشگاه گاز ایلام یکی از باکیفیت ترین گوگردهای تولیدی در کشور است که مشتری های خاص خود را هم دارد، یادآور شد: سال گذشته خط تولید آزمایشی کود بنتونیتی توسط کارشناسان این واحد صنعتی راه اندازی شده و در حال حاضر به دنبال اخذ مجوزهای لازم برای تولید این محصول هستیم که بطور رسمی تولید آن آغاز شود.

به گفته نوریان تولید این محصول می تواند به افزایش بهره روی ۱۵ تا ۲۰ درصدی محصولات کشاورزی در استان کمک کند.

مدیرعامل پالایش گاز ادامه داد: استان های غربی بعنوان یکی از قطب های کشاورزی کشور محسوب می شوند و تولید این محصول در پالایشگاه گاز ایلام می تواند بازار خوبی در این حوزه ایجاد کند.

نوریان اضافه کرد: پالایشگاه گاز ایلام از هر سرمایه گذاری که صنایع پایین دستی در حوزه گوگرد سرمایه گذاری کنند به ویژه سرمایه گذارانی که نیاز به گوگرد مذاب داشته باشند استقبال و حمایت می کند.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان