یکشنبه، 03 تیر 1403| 23 June 2024

نوریان گفت: پیش بینی می شود امسال رکورد تولید گوگرد شیمیایی به شکل قابل توجهی نسبت به کل سنوات گذشته در این واحد صنعتی شکسته شود.

به گزارش آفتاب ایلام ، روح اله نوریان مدیرعامل پالایش گاز ایلام با بیان اینکه این پالایشگاه در زمینه تولید گوگرد در پنج ماهه نخست امسال نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل ، ۲۵ درصد رشد داشته است، گفت: پیش بینی می‌شود امسال رکورد تولید این عنصر شیمیایی به شکل قابل توجهی نسبت به کل سنوات گذشته در این واحد صنعتی شکسته شود.

 نوریان با اشاره به اینکه این موضوع برای کل صنایعی که مصرف کننده گوگرد هستند، یک مزیت خوب خواهد بود، افزود: گوگرد تولیدی در استان بالاترین کیفیت را در کشور دارد و درجه خلوص آن ۹۹.۹۸ درصد است.

او با اشاره به اینکه گوگرد تولیدی پالایشگاه گاز ایلام یکی از باکیفیت‌ترین گوگرد‌های تولیدی در کشور است که مشتری‌های خاص خود را هم دارد، اظهار کرد: سال گذشته خط تولید آزمایشی کود بنتونیتی توسط کارشناسان این واحد صنعتی راه اندازی شده و در حال حاضر به دنبال اخذ مجوز‌های لازم برای تولید این محصول هستیم که بطور رسمی تولید آن آغاز شود.

به گفته نوریان تولید این محصول می‌تواند به افزایش بهره روی ۱۵ تا ۲۰ درصدی محصولات کشاورزی در استان کمک کند.

او ادامه داد: استان‌های غربی به عنوان یکی از قطب‌های کشاورزی کشور محسوب می‌شوند و تولید این محصول در پالایشگاه گاز ایلام می‌تواند بازار خوبی در این حوزه ایجاد کند.

نوریان مطرح کرد: پالایشگاه گاز ایلام از هر سرمایه گذاری که صنایع پایین دستی در حوزه گوگرد سرمایه گذاری کنند به ویژه سرمایه گذارانی که نیاز به گوگرد مذاب داشته باشند استقبال و حمایت می‌کند.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان