یکشنبه، 03 تیر 1403| 23 June 2024
بهادری از مراحل پایانی پروژه راهسازی قاضی خان - بدره خبر داد و گفت: این پروژه طی روز های آینده (کمتر از ۲ هفته) تکمیل و به بهره برداری می رسد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ، عبدالله بهادری مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام ، گفت: طول جاده قاضی خان - بدره ۱۳ کیلومتر است که ۶ کیلومتر آن در محدوده شهرستان سیروان و هفت کیلومتر در شهرستان بدره است.

او افزود: این پروژه به دلیل پستی و بلندی‌های شدید و همچنین وجود رودخانه‌ها و ارتفاعات کوهستانی یکی از پرهزینه‌ترین پروژه‌های راهسازی استان محسوب می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام بیان کرد: بهره‌برداری از این پروژه عظیم می‌تواند علاوه بر خارج شدن سیروان از بن بست و اتصال آن به بدره، مسیر شهرستان‌های چرداول و سیروان به بدره، دره شهر و آبدانان را نیز بیش از ۸۰ کیلومتر کاهش دهد.

بهادری در مورد آخرین وضعیت احداث این محور گفت: طول کل محور ۱۳ کیلومتر است که ۶ کیلومتر آن از سمت شهرستان سیروان قبلاً تکمیل شده و حجم عملیات راه سازی در هفت کیلومتر بعدی با توجه به وضعیت کوهستانی و رودخانه بزرگی که در مسیر قرار دارد بسیار زیاد بود که برای اجرای آن یک تونل به طول ۲۰۰ متر حفاری و تکمیل شد.

او اظهار کرد: پل بزرگ جابر در این مسیر با هشت دهنه ۲۰ متری به پایان رسیده، حدود ۲۰ پل دیگر در مسیر احداث و تا ۲ هفته آینده عملیات آسفالت لاین دوم و ایمن سازی مسیر به پایان خواهد رسید و تردد در این محور برقرار خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام اعتبار هزینه شده برای اجرای این پروژه را افزون بر ۵۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

انتهای پیام/ ننویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان