یکشنبه، 03 تیر 1403| 23 June 2024
ایلام-مدیرکل کمیته امداد استان ایلام گفت: در حال حاضر ۸۰ درصد زکات استان ایلام توسط مردم روستا پرداخت می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، قنبر موسی نژاد ظهر سه شنبه در نشست شورای زکات استان اظهار کرد: مردم استان ایلام در پنج ماهه نخست امسال ۵۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال زکات پرداخت کرده اند که این رقم نسبت به مدت مشابه سابق قبل ۱۸ درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: در ۵ ماهه نخست امسال تاکنون ۵۳۰ رأس دام زنده به عنوان زکات جمع آوری شده و پیش بینی می شود این تعداد تا پایان امسال به حدود ۸۰۰ رأس برسد.

وی ادامه داد: در این زمینه شهرستان دره شهر بهترین عملکرد را داشته است.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام تصریح کرد: با توجه به سیاست های توانمندسازی کمیته امداد، امسال از محل جمع آوری زکات دام برای ۳۲۰ خانواده شغل ایجاد شده است در این زمینه شهرستان دهلران مقام نخست این استان را به دست آورده است.

موسی نژاد عنوان کرد: از محل زکات جمع آوری شده امسال برای ۶ زوج جهیزیه تأمین شده که مبلغ پرداختی به هر زوج چهل میلیون تومان بوده است.

وی گفت: همچنین از محل زکات به تعداد ۷۵۰ خانواده نیازمند کمک هزینه درمان پرداخت شده، ۳۹ مورد تأمین مسکن انجام گرفته و به ۴ هزار و ۵۰۰ نفر کمک هزینه معیشت و ۲ هزار و ۷۰۰ نفر کمک موردی پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام اضافه کرد: با همه اقدامات خوبی که در زمینه ترویج زکات در استان ایلام صورت گرفته است این فریضه هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده است و نیاز به فرهنگ سازی مناسب دارد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان