یکشنبه، 03 تیر 1403| 23 June 2024

افزایش 18 درصدی پرداخت زکات در ایلام

۱۴۰۰/۰۶/۱۶ ۲۳:۱۵ چاپ کدخبر: 14056
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام گفت: در ۵ ماهه نخست امسال مردم استان ۵۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال زکات پرداخت کرده اند که این رقم نسبت به مدت مشابه سابق قبل با افزایش ۱۸ درصدی مواجه بوده است.

قنبر موسی نژاد عصر امروز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام با بیان اینکه در حال حاضر ۸۰ درصد زکات استان ایلام توسط مردم روستا پرداخت می شود گفت: در ۵ ماهه نخست امسال مردم استان ۵۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال زکات پرداخت کرده اند که این رقم نسبت به مدت مشابه سابق قبل با افزایش ۱۸ درصدی مواجه بوده است.

وی افزود: همچنین در این مدت تاکنون ۵۳۰ رأس دام زنده به عنوان زکات جمع آوری شده و پیش بینی می شود این تعداد تا پایان امسال به حدود ۸۰۰ رأس برسد.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام ادامه داد: با توجه به سیاست های توانمندسازی کمیته امداد، امسال از محل جمع آوری زکات دام برای ۳۲۰ خانواده شغل ایجاد شده و در این زمینه شهرستان دهلران مقام نخست این استان را به دست آورده است.

موسی نژاد عنوان کرد: همچنین در این مدت برای ۶ زوج جهیزیه با مبلغ پرداختی به هر زوج ۴۰ میلیون تومان؛ پرداخت کمک هزینه درمان به  ۷۵۰ خانواده نیازمند، ۳۹ مورد تأمین مسکن، به ۴ هزار و ۵۰۰ نفر کمک هزینه معیشت و ۲ هزار و ۷۰۰ نفر کمک موردی پرداخت شده است.

انتهای پیام/ ۹۷۰۸۷۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان