یکشنبه، 03 تیر 1403| 23 June 2024
موسی نژاد گفت: با توجه به سیاست های توانمندسازی کمیته امداد ، امسال از محل جمع آوری زکات دام برای ۳۲ خانواده شغل ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ، قنبر موسی نژاد مدیرکل کمیته امداد امام خمینی «ره» استان و دبیر شورای زکات استان ایلام ، گفت: مردم استان ایلام در ۵ ماهه نخست امسال ۵۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال زکات پرداخت کرده اند که این رقم نسبت به مدت مشابه سابق قبل ۱۸ درصد افزایش داشته است.

او اظهار کرد: طی ۵ ماهه نخست امسال ، ۵۳۰ رأس دام زنده به عنوان زکات انعام جمع آوری شده است و پیش بینی می‌شود این تعداد تا پایان امسال به حدود ۸۰۰ رأس برسد.

او ادامه داد: در این زمینه شهرستان دره شهر بهترین عملکرد را داشته است.

موسی نژاد مطرح کرد: با توجه به سیاست‌های توانمندسازی کمیته امداد، امسال از محل جمع آوری زکات دام برای ۳۲ خانواده شغل ایجاد شده است که در این زمینه شهرستان دهلران مقام نخست در استان ایلام را بدست آورده است.

او مطرح کرد: از محل زکات جمع آوری شده امسال برای ۶  زوج جهیزیه تأمین شده است که مبلغ پرداختی به هر زوج چهل میلیون تومان بوده است، همچنین از محل زکات به تعداد ۷۵۰ خانواده نیازمند کمک هزینه درمان پرداخت شده، ۳۹ مورد تأمین مسکن انجام گرفته و به ۴ هزار و ۵۰۰ نفر کمک هزینه معیشت و ۲ هزار و ۷۰۰ نفر کمک موردی پرداخت شده است.

او افزود: با همه اقدامات خوبی که در زمینه ترویج زکات در استان ایلام صورت گرفته است این فریضه هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده است و نیاز به فرهنگ سازی مناسب دارد.

انتهای پیام/ ننویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان