یکشنبه، 03 تیر 1403| 23 June 2024
وزیر بهداشت با اشاره به واردات مقادیر زیادی واکسن از آمادگی این وزارتخانه برای تزریق واکسن به دانشجویان و خانواده های آنها خبر داد و گفت: کلاس های دانشگاه ها از اواسط مهر بازگشایی می شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز (سه شنبه 16 شهریور) بعد از حضور در یکی از کمیسیون های مجلس در گفت وگوی تلویزیونی اظهار داشت: یکی از دغدغه های ما بعد از شیوع کرونا مسئله آموزش در کشور بود. این در حالی است که کرونا به نظام آموزشی صدمه زیادی وارد کرده است.

وی افزود: بایستی هرچه سریع تر آموزش در دانشگاه ها آغاز شود این در حالی است که مقادیر زیادی واکسن وارد کشور شده و آمادگی تزریق واکسن به دانشجویان و خانواده های آنان را داریم این در حالی است که واکسن تأثیر بسیار بالایی در مقابله با ویروس کرونا دارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: از روز گذشته تزریق واکسن در دانشگاه های وزارت علوم و دانشگاه های علوم پزشکی به دانشجویان آغاز شده است هرچند که عمده اساتید تاکنون واکسن زده اند.

عین اللهی گفت: در اواسط مهر آمادگی بازگشایی دانشگاه ها را به ویژه برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی داریم اما کلاس هایی که تعداد دانشجویان آن زیاد است را می توان با استفاده روش ترکیبی بازگشایی کرد. به طوری که تعدادی از دانشجویان در کلاس ها حضور پیدا کرده و تعدادی هم آموزش مجازی فرا گیرند. همچنین کلاس های کارگاهی و آموزش عملی هم در شرایط جدید می تواند آغاز شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان عنوان کرد: با افزایش واکسیناسیون در کشور امیدوارم که این منجر به عدم موج های بعدی کرونا شود.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان