یکشنبه، 03 تیر 1403| 23 June 2024
مدیرعامل پالایش گاز ایلام گفت: تولید گوگرد در این واحد صنعتی در پنج ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل ۲۵ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام؛ روح اله نوریان اظهار داشت: پیش بینی می‌شود امسال رکورد تولید گوگرد به شکل قابل توجهی نسبت به کل سنوات گذشته در این واحد صنعتی شکسته شود.

وی با اشاره به اینکه این موضوع برای کل صنایعی که مصرف کننده گوگرد هستند، یک مزیت خوب خواهد بود، افزود: گوگرد تولیدی در استان بالاترین کیفیت را در کشور دارد و درجه خلوص آن ۹۹.۹۸ درصد است.

نوریان  یادآور شد: سال گذشته خط تولید آزمایشی کود بنتونیتی توسط کارشناسان این واحد صنعتی راه اندازی شده و در حال حاضر به دنبال اخذ مجوز‌های لازم برای تولید این محصول هستیم که بطور رسمی تولید آن آغاز شود.

به گفته مدیرعامل پالایشگاه گاز ایلام تولید این محصول می‌تواند به افزایش بهره روی ۱۵ تا ۲۰ درصدی محصولات کشاورزی در استان کمک کند.

وی تصریح کرد: استان‌های غربی بعنوان یکی از قطب‌های کشاورزی کشور محسوب می‌شوند و تولید این محصول در پالایشگاه گاز ایلام می‌تواند بازار خوبی در این حوزه ایجاد کند.

نوریان اضافه کرد: پالایشگاه گاز ایلام از هر سرمایه گذاری که صنایع پایین دستی در حوزه گوگرد سرمایه گذاری کنند به ویژه سرمایه گذارانی که نیاز به گوگرد مذاب داشته باشند استقبال و حمایت می‌کند.

 نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان