یکشنبه، 12 آذر 1402| 03 December 2023

آفتاب ایلام -   آسیب‌های اجتماعی درد مشترک همه شهر‌های بزرگ در دنیا است. آسیب‌هایی که بر کیفیت زندگی ساکنان این شهر تاثیر مستقیم دارد. در پیمایشی که مدیریت شهری تهران با همکاری یکی از دانشگاه‌ها از کیفیت زندگی شهر تهران انجام داده، به مناطقی که بیشترین آسیب اجتماعی را در خود جای داده اند هم پرداخته شده است.

برخی آسیب‌ها در مناطق جنوبی تهران فراگیری بیشتری داشته و برخی دیگر نیز مرز شمالی وجنوب ندارد مانندزنان خیابانی که با وجود آن که رکورد فراروانی آنهادرمنطقه ۱۷ بیشتراز سایر مناطق است. اما منطقه ۲ که بخش شمالی پایتخت است هم در فراوانی زنان خیابانی جایگاه سوم راداراست. نکته قابل توجه آن که منطقه ۲۰ (شهرری) که منطقه‌ای مذهبی نشین است در این بخش رتبه دوم را دارد.


بیشتر بخوانید: روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران


یکی از مسائل اجتماعی محلات شهری، سرقت از منازل است. در پیمایش رصد کیفیت زندگی شهری، از افراد خواسته شده است تا اعلام کنند چقدر سرقت از منزل در محله‌شان شایع است. بر اساس داده‌های پیمایش، ساکنان منطقه‌های ۱۲، ۱۷ و ۲۰ بیشترین میزان سرقت از منزل در محله‌شان را گزارش کرده‌اند و در برابر، مناطق ۳، ۱۶ و ۱ دارای کمترین سرقت از منازل، از دیدگاه شهروندان هستند.

در بین محلات شهر تهران، بیشترین میزان سرقت از منازل، از نظر ساکنان، در محله‌های دریا (۲۱)، هلال‌احمر (۱۱)، کاظم‌آباد (۴)، امامت (۱۳) و راه‌آهن (۱۱) وجود دارد. در مقابل در محله‌های اوین (۱)، نیاوران (۱)، شیخ‌هادی (۱۱)، شهرک شهرداری (۲۱) و چیذر (۱) کمترین میزان سرقت از منازل اعلام شده است. در ۳۳۵ محله بررسی شده، شیوع سرقت منازل از دیدگاه شهروندان در ۹۳ محله، بالاتر از حد متوسط است.

 منبع: رویداد۲۴
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان