یکشنبه، 12 آذر 1402| 03 December 2023

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام از مشارکت مددجویان ایلامی در تولید برق کشور با راه اندازی ۳۰۰ طرح پنل های خورشیدی خبر داد.

به گزارش خبرنگار آفتاب ایلام,قنبر موسی نژاد ظهر دوشنبه در نشست مشترک با مدیر امور بانک های استان و معاون شرکت توزیع نیروی برق استان با محوریت اجرایی شدن طرح راه اندازی پنل های خورشیدی بیان کرد: امسال تعداد ۳۰۰ طرح اشتغال زایی پنل های خورشیدی برای مددجویان کمیته امداد استان راه اندازی می شود که اجرای این طرح ها تحول خوبی در زمینه درآمدزایی برای خانواده ها ایجاد خواهد کرد.

وی با عنوان اینکه طرح پنل های خورشیدی از مشاغل پایدار و با درآمد مناسب برای مددجویان استان هستند، گفت: از آنجایی که این طرح ها با استفاده از تسهیلات بانک ملی راه اندازی می شوند انتظار ما این است شعب و مدیریت این بانک در این زمینه با مجریان و کمیته امداد همکاری داشته باشند.

دیرکل کمیته امداد استان، ضمانت گیری تسهیلات پرداختی به مددجویان را یکی از مشکلات بر سر راه اجرای طرح ها برشمرد و گفت: در اجرای طرح های پنل های خورشیدی با توجه به اینکه بر اساس تفاهم نامه کمیته امداد با شرکت توانیر، خرید برق تولیدی مددجویان کمیته امداد توسط شرکت توانیر تا ۲۰ سال تضمین شده است لذا تقاضای ما از بانک ملی این است که قرار داد خرید تضمینی ۲۰ ساله برق مجریان طرح ها به عنوان ضمانت در نظر گرفته شود تا اجرای این طرح ها با مشکل مواجه نشود.

موسی نژاد با عنوان اینکه راه اندازی طرح های پنل های خورشیدی به عنوان شغل و منبع درآمد برای نخستین بار است در استان ایلام اجرا می شوند، افزود: مددجویان کمیته امداد با راه اندازی این طرح ها علاوه بر اینکه صاحب درآمد و شغل می شوند، در تولید برق کشور نیز مشارکت خواهند کرد.

آمادگی شرکت برق برای کمک به اجرای پنل های خورشیدی

معاونت برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان نیز در این نشست ضمن اعلام آمادگی شرکت توزیع نیروی برق استان برای کمک به اجرای این طرح ها گفت: عملکرد و فعالیت این طرح ها بعد از راه اندازی به صورت دقیق محاسبه و درآمد حاصل از تولید برق این پنلها هر ماهه به حساب مددجویان واریز می شود.

حسن بشیری ادامه داد: درآمد این طرح ها برای خانواده های مددجو قابل توجه و مناسب بوده و هر ساله نیز نرخ خرید برق تولیدی این پنلها متناسب با تورم و روند افزایش نرخ برق تغییر خواهد کرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان