یکشنبه، 19 آذر 1402| 10 December 2023
ایلام - ایرنا - فرمانده سپاه امیرالمومنین ( ع ) ایلام گفت: دفاع مقدس و هشت سال جنگ تحمیلی علیه جمهوری اسلامی ایران توسط رژیم بعث عراق و با حمایت کشورهای غربی موجب شد که مشعل انقلاب شعله ور شود و انگیزه مردم ...

به گزارش ایرنا، سردار جمال شاکرمی روز دوشنبه در دیدار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با نیروهای مسلح استان بمناسبت هفته دفاع اظهار داشت: دفاع مقدس مربوط به یک مقطع زمانی خاصی نیست، بلکه گنجینه ای عظیم است که می توانیم در همه مقاطع از آن بهره ببریم و آن را چراغ راه پیشرفت و توسعه آینده خود بدانیم.

وی یکی از ثمرات دفاع مقدس را نهادینه شدن فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت در کشور ذکر کرد و یادآور شد: عظمت  شهدا آنچنان بالاست که می توانیم برای سال ها تحت تاثیر حماسه آنان برنامه سازی کنیم.

سردار شاکرمی ادامه داد: نمونه بارز افرادی که در جنگ خوش درخشیدند و توانستند در قامت یک فرمانده در جهان اسلام بدرخشند، شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی است که در نهایت به آرزویش که شهادت بود، رسید.

فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) ایلام تاکید کرد: امروز نیروهای مسلح این افتخار را دارند که با همه وجود در تمامی عرصه ها بدون منت به مردم خدمت رسانی کند.

وی اضافه کرد: امسال دفاع مقدس با اربعین حسینی و ورود به برنامه کنگره سه هزار شهید استان در تقارن است و این می تواند فرصتی مناسبی برای خدمت بیشتر به مردم باشد. 

سردار شاکرمی گفت: فردا رییس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس با یک میلیون رزمنده از سراسر کشور دیدار خواهند کرد که سهم استان ایلام در این نشست ۲ هزار و ۵۰۰ نفر است که این رزمنده ها تجلیل خواهند شد.

فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) ایلام اضافه کرد: ۲۳ برنامه شاخص، ۷۳ عنوان برنامه و ۴۰۰ برنامه نظیر برنامه های صدا و سیما با حضور فرزندان شهدا، نقش طلاب و روحانیون، نگاه به زنان و حماسه ماندگار زنان در ساختن مردان بزرگ، تجلیل از مدافعان سلامت، کمک های مومنانه، برنامه های محرومیت زدایی، گسترش مرکز واکسیناسیون بمناسبت هفته دفاع مقدس در دستور کار خواهد بود.

به گفته وی شعار محوری امسال در دفاع مقدس "ما مقتدریم" خواهد بود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان