سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت: با هدف کمک به توسعه صنایع از بدو گازرسانی به استان تاکنون یکهزار و پنج واحد صنعتی در اقصی نقاط استان گازدار شده است.

به گزارش آفتاب ایلام؛ عباس شمس اللهی با اشاره به اینکه پتروشیمی ایلام، کارخانه سیمان ایلام، بزرگترین گلخانه در هلیلان و .. از جمله مهمترین واحدهای صنعتی هستند که کار گاز رسانی به آنها انجام شده است افزود: این شرکت برنامه‌های قابل قبولی برای گازرسانی به واحد‌های تولیدی و صنعتی در دست اقدام دارد.

وی افزود: تاکنون ۳۱۵صنایع در ایلام و چوار،  ۱۴۵ مورد در ایوان،  ۳۵مورد در آبدانان، ۶۵ مورد در  بدره ، ۸۷ مورد در چرداول ، ۸۰ مورد در دره شهر، ۵۰ مورد در دهلران ، ۷۳مورد در سیروان ، ۸۵ مورد در ملکشاهی ، ۵۰ مورد در مهران  و ۲۰ صنعت در هلیلان گازدار شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام به واحد‌های تولیدی و صنعتی گازدار شده در مناطق شهری و روستایی استان اشاره و تصریح کرد: از این تعداد ۳۲۸ واحد مرغداری، ۱۶۹ واحد گاوداری و پروار بندی، ۱۷۰ صنایع بزرگ و مشترکین عمده و ۳۳۸ سایر واحد‌های تولیدی، صنعتی و خدماتی بوده است.

وی با بیان اینکه در سال جهش تولید بیش از ۱۸۳ واحد تولیدی و صنعتی در اقصی نقاط استان گازدار شده است، گفت: در سال جاری نیز ۴۸ واحد صنعتی و تولیدی گازدار شده است.

شمس الهی گفت: در سال گذشته برای گازرسانی به ۱۸۳ واحد صنعتی و تولیدی ۳۸ کیلومتر شبکه توزیع و ۷ کیلومتر شبکه تغذیه اجرا و ۱۷ ایستگاه اندازه گیری و ۲ ایستگاه تقلیل فشار نصب و راه اندازی شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام اظهار داشت: با گازرسانی به این تعداد صنایع ۲۲هزارو ۶۸ متر مکعب در ساعت گاز به جای سوخت‌های مایع جایگزین و ۹۰ میلیون لیتر سوخت مایع صرفه جویی شده است.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون برای گازرسانی به ۴۸ واحد صنعتی و تولیدی ۱۴ کیلومتر شبکه توزیع و ۳ کیلومتر شبکه تغذیه اجرا و ۲ ایستگاه اندازه گیری نصب و راه اندازی شده است.

شمس اللهی خاطر نشان کرد: با گازرسانی به این تعداد صنایع ۱۲ هزارو ۸۰ متر مکعب در ساعت گاز به جای سوخت‌های مایع جایگزین و ۴۸ میلیون لیتر سوخت مایع صرفه جویی شده است.

 

 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان