یکشنبه، 12 آذر 1402| 03 December 2023
آلی آبادی گفت: دفاع مقدس دارای پیامد ها و دستاورد های ارزشمندی در حوزه های اجتماعی، فرهنگی، نظامی و امنیتی می باشد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ، حمید آلی‌آبادی مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در امور ایثارگران، گفت: دفاع مقدس از ماندگارترین حماسه‌های ملت فهیم و بصیر ایران و جمهوری اسلامی محسوب می‌گردد چرا که دارای پیامد‌ها و دستاورد‌های ارزشمندی در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، نظامی و امنیتی می‌باشد.

او مطرح کرد: دفاع مقدس باعث گردید که ملت ایران با قومیت‌های مختلف و با تکیه بر باور‌های دینی و اسلامی و حفظ ارزش‌های اخلاقی، فرهنگ جهاد را برای همیشه در این مملکت نهادینه کند و نظام سلطه بین‌المللی را در ابعاد گوناگون زمین‌گیر و هویت و گذشته درخشان ایران را زنده نماید.

آلی آبادی بیان کرد: همه آحاد ملت به ویژه دانشگاهیان، فرهنگیان، حوزه هنر و اندیشه باید بتوانند الگو‌های دفاع مقدس را به نسل‌های آینده معرفی نمایند، چون دشمن در تلاش است این هویت به فراموشی سپرده شود تا نقش آن در حوزه‌های مختلف کمرنگ گردد.

او مطرح کرد: لذا لازم است جوانان ما امروز بتوانند این الگو‌ها را برای استقلال و پیشرفت کشور دنبال نمایند؛ ملت ما درس‌های زیادی در هشت سال دفاع مقدس آموخته است که در هیچ دانشگاهی در دنیا تدریس نشده است.

او اظهار کرد: با توجه به مبارزه بی‌امان مدافعان سلامت به منظور مقابله با بیماری کرونا و جانفشانی و شهادت ۶ نفر از پرسنل پزشکی و پیراپزشکی به عنوان شهدای مدافع سلامت در راه صیانت از سلامت مردم، این روحیه ایثار و فداکاری الگویی از جانفشانی و شهادت طلبی در دوران دفاع مقدس در کادر بهداشت و درمان است که در این برهه از زمان نیز به نمایش گذاشته شده است.

او ادامه داد: با توجه به گرامیداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه علوم پزشکی، برنامه‌هایی تدارک دیده شده است از جمله این برنامه‌ها می‌توان به تجلیل از ۶۵ نفر از مدافعان سلامت و یادگاران دفاع مقدس اشاره کرد.

او افزود: همچنین شرکت نمودن تعدادی از کارکنان به نمایندگی از جمعیت ایثارگران دانشگاه در تجمع فراخوان ۳۰ شهریور در آستانه آغاز هفته دفاع مقدس، از دیگر برنامه‌های این هفته خواهد بود.

انتهای پیام/ ننویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان