چهارشنبه، 15 آذر 1402| 06 December 2023
ایلام - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای ایلام وضعیت ذخایر سدهای این استان را مطلوب دانست و گفت: حجم آب پشت سدهای چهارگانه بیش از ۲۰۰ میلیون متر مکعب است.

علی پوراحمد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال نسبت به سال گذشته ۴۳ درصد و نسبت به دراز مدت ۲۷ درصد کاهش بارش را در سطح استان شاهد هستیم که به صورت تصاعدی آورد رودخانه ها را متاثر نموده است.

وی افزود: این میزان کاهش بارندگی باعث شد که بیش از ۷۰ درصد از روان آب های ورودی به سدهای چهارگانه استان کاهش پیدا کند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای ایلام یادآور شد: با توجه به خشکسالی حادث شده و کاهش بارش ها نسبت به سال گذشته و درازمدت، به تبع آن آورد رودخانه ها و ورودی به سدها نیز به شدت کاهش نشان می دهد.

پوراحمد با اشاره به حجم کنونی آب سدهای استان یادآور شد: در حال حاضر حجم آب سد دویرج دهلران ۱۴۵ میلیون متر مکعب، سد ایلام ۴۳ میلیون، سد کنگیر ۱۰ میلیون و سد گلال نیز ۲ و نیم میلیون متر مکعب است.

وی با بیان اینکه در بحث تامین آب شرب شهر و کشاورزی در وضعیت فعلی مشکلی وجود ندارد، اضافه کرد: علیرغم کاهش ورودی روان آب به سدهای استان، دریاچه سدهای استان وضعیت مطلوبی دارند.

به گزارش ایرنا، بر اساس نقشه های جوی بارش های مهر و آبان ماه در استان ایلام در پاییز امسال کمتر از حد نرمال پیش بینی شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان