یکشنبه، 19 آذر 1402| 10 December 2023
ایلام - ایرنا - رییس سازمان تبلیغات اسلامی، ترویج فرهنگ اربعین حسینی را مهم ترین ماموریت و هدف سازمان تبلیغات عنوان کرد و گفت: جوانان این کشور در طول هشت دفاع مقدس با تاسی از واقعه عاشورا و قیام امام حسین( ...

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمد قمی روز چهارشنبه در تکریم و معارفه مدیرکل سابق و جدید سازمان تبلیغات استان ایلام اظهار داشت: امروز شهدا بهترین مبلغ برای دین اسلام و ارزش اسلامی به شمار می آیند و نسل جدید با تکیه بر منش و شیوه زندگی این عزیران مسیر خود را پیدا کرده است.

وی افزود: سازمان تبلیغات اسلامی بعنوان مهم ترین سازمان نظام نقش مهمی در ترویج ارزش های دینی و آرمان های انقلاب دارد که در این راستا وظیفه داریم با برنامه های ریزی هدفمند و منظم با کمک تمامی دستگاه های اجرایی برای ترویج و تبلیغ دین اسلام هم جانبه تلاش کنیم.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی با قدردانی از مدیرکل سابق سازمان تبلیغات اسلامی ایلام افزود: ایشان در طول مدت خدمت هفت ساله خود مجاهدانه و با اهتمام جدی در ترویج فرهنگ اسلامی و دینی بیشترین تلاش خود را بکار گرفتند که این شایسته تقدیر است .

حجت الاسلام قمی ادامه داد: ایلامیان مردمانی انقلابی، ولایتمدار و جهادگر هستند و خدمت بین این مردم برای هر مدیری یک توفیق محسوب می شود. 

قمی تاکید کرد: سطح توقع مردم ایلام از سازمان تبلیغات بعنوان یک سازمان دینی و اسلامی بسیار زیاد است  که برای رفع این دغدغه مردم، پس از حجت اله الاسلام فتاحی که بسیار کاردان و شایسته بودند، سعی کردیم برای جایگزینی ایشان از بدنه ستادی سازمان تبلیغات کشور نیرویی با انگیزه انتخاب کنیم.

واقعه کربلا فرهنگ اسلام را نهادینه کرد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام نیز در این آیین اظهار داشت: حرکت امام حسین (ع) در واقعه کربلا یک اقدام فرهنگی بسیار عظیم و برجسته در تاریخ اسلام بود.

حجت الاسلام و المسلمین اله نور کریمی تبار افزود: قیام امام حسین (ع) در واقعه کربلا باعث شد مسیر هدایت برای بشریت  همواره شود و مردم اسلام و جهالت رو بخوبی از هم تشخیص دهند.

وی با اشاره به جنگ تحمیلی و پیروزی نظام اسلامی ایران در این جنگ نابرابر با کمک خداوند متعال، یادآور شد: بعد فرهنگی جنگ هشت ساله بیش از بعد نظامی آن در جامعه اثرگذار بود، چرا که اتفاقات این جنگ به افسانه نزدیک بود و مردم ایلام از ابتدا تا پایان این جنگ با تمام توان از جان و مال خود دفاع کردند و در نهایت پیروز شدند.

امام جمعه ایلام تاکید کرد: سازمان تبلیغات مسوول تبلیغات اسلامی و نشر فرهنگ دینی بوده و این سازمان از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون وظیفه خود را بخوبی انجام داده است.

وی با قدردانی از مدیرکل سابق و آروزی موفقیت برای مدیرکل جدید سازمان تبلیغات اسلامی ایلام گفت: سازمان های فرهنگی، دستگاه های اجرایی و تشکل های مذهبی و همچنین سازمان های مردم نهاد همه برای ترویج فرهنگ اسلامی و دینی باید به سازمان تبلیغات کمک کنند.

به گزارش ایرنا، مراسم تودیع حجت الاسلام محمد فتاحی رییس سازمان تبلیغات اسلامی ایلام امروز با حضور رییس سازمان تبلیغات اسلامی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام و جمعی از مسوولان استانی برگزار شد.

در پایان این مراسم حجت الاسلام محمدعلی نجفی با حکم رییس سازمان تبلیغات اسلامی بعنوان رییس سازمان تبلیغات اسلامی ایلام معارفه شد.



نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان