یکشنبه، 19 آذر 1402| 10 December 2023
بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی(ره) در نامه ای به وزیر علوم خواستار شفاف شدن روند انتقال معاون سازمان سنجش آموزش کشور به این دانشگاه شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی (ره) در نامه ای به وزیر علوم خواستار شفاف شدن روند انتقال یکی از معاونان سازمان سنجش آموزش کشور با وجود مخالفت گروه آموزشی سنجش و اندازه گیری این دانشگاه شد.

در این نامه آمده است:

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر محمدعلی زلفی گل
وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری

 سلام علیکم
با صلوات بر روح مطهر امام خمینی (ره) و شهداء انقلاب اسلامی، با توجه به جریان پیدا کردن طرح تحقیق و تفحص از سازمان سنجش و آموزش کشور مصوبه 1400/04/28 در صحن علنی مجلس شورای اسلامی نیاز است به اطلاع رسانده شود در ماه های اخیر مباحثی پیرامون انتقال جناب آقای احسان جمالی، معاون فنی و آماری سازمان سنجش و آموزش کشور به دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبایی (ره) مطرح شده بود که با پیگیری های دقیق بسیج دانشجویی این دانشگاه کاشف به عمل آمد این انتقال با مخالفت گروه آموزشی سنجش و اندازه گیری انجام شده است.

بدین معنی که دبیر هیئت اجرایی جذب اعضاء هیئت علمی دانشگاه جهت استعلام نیاز دانشکده و گروه آموزشی مربوطه نامه ای به رئیس دانشکده ارسال می کنند و ریاست دانشکده نیز در پاسخ این نامه مشخصاً مخالفت و عدم نیاز گروه آموزشی سنجش و اندازه گیری دانشکده روانشناسی را به اطلاع دبیر هیئت اجرایی جذب اعضاء هیئت دانشگاه می رساند. اما با کمال تعجب در مورخه 1400/06/09رئیس دانشگاه طی نامه ای خطاب به معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه دستور شروع کار معاون سازمان سنجش را صادر می نمایند.

این نامه در شرایطی صادر شده است که سه روز پیش از آن یعنی در 1400/06/06 جنابعالی طی بخشنامه ای به شماره 119393/6 به روسای دانشگاه ها ابلاغ کرده بودید روند هرگونه جذب و نقل و انتقال در هر سطحی متوقف گردد.

آقای زلفی گل!

 لازم به ذکر است علاوه بر اینکه جناب آقای جمالی متخصص رشته اقتصاد می باشند و دلیل حضور ایشان در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی مشخص نیست، باید گفت ایشان در حالی به عنوان عضو آموزشی گروه آموزشی به این دانشکده منتقل شده اند که در سازمان سنجش به عنوان عضو پژوهشی حضور داشته اند و معیارهای این ارتقاء به هیچ وجه شفاف نیست.

با این شرح تفصیلی دو پرسش اساسی مطرح است که امیدواریم وزیر محترم نسبت به آن ها حساسیت ویژه ای نشان دهند:

1. آیا بهتر نبود در شرایطی که از ماه ها پیش طرح تحقیق و تفحص از سازمان سنجش و آموزش کشور تصویب شده است، حتماً از هرگونه نقل و انتقال تمامی روسا و معاونین سازمان سنجش جلوگیری می شد تا در روند تحقیق مجلس شورای اسلامی خللی به وجود نیاید و جزئیات پاسخگویی مدیران این سازمان در قبال عملکرد طولانی مدت خویش شفاف گردد؟

2. اساساً در شرایطی که گروه سنجش و اندازه گیری دانشکده روانشناسی و نیز رئیس دانشکده مخالفت صریح خود را با این نقل و انتقال اعلام نموده اند، به چه دلیلی شورای جذب دانشگاه و ریاست دانشگاه نسبت به انجام این نقل و انتقال اصرار مبرم داشته اند؟ آیا این روال خلاف عرف معمول نیست و علقه های سیاسی در آن مشاهده نمی شود؟

جناب وزیر !

اساتید و هیئت علمی های دانشگاه به عنوان یکی از ارکان اصلی آموزش عالی، به واسطه جایگاه خود حلقه ارتباطی وسیعی میان دانشجویان، مسئولین دانشگاه، وزارت علوم و سایر دانشگاه ها هستند. بنابراین لازم است در فرایند تصمیم گیری و سیاست گذاری امور آموزشی و انتصابات، شاخص ها و معیارهای قانونی مورد توجه ویژه قرار گیرند. انتظار می رود جنابعالی نسبت به اتفاقات رخ داده در دانشگاه علامه طباطبایی (ره) که نماد آموزش عالی علوم انسانی در کشور است، پیرامون نقل و انتقالات این چنینی، حساسیت ویژه نشان دهید. لازم به ذکر است اسناد و مدارک مرتبط با این مدعیات نزد بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی (ره) محفوظ است.

و من الله توفیق

انتهای پیام/

 


نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان