یکشنبه، 19 آذر 1402| 10 December 2023
 وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: واگذاری بنا های تاریخی به بخش خصوصی دارای صلاحیت بر اساس منویات مقام معظم رهبری از برنامه های دولت است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام؛ سید عزت اله ضرغامی در دیدار با نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با بیان اینکه در این برنامه بخش خصوصی اقدام به احیا، مرمت و نگهداری آثار تاریخی می‌کند افزود: همچنین برای کسب درآمد نیز با ایجاد جاذبه‌های توریستی گردشگران به سمت این اماکن سوق داده می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه تغییر ذائقه گردشگری مردم کشورمان یکی دیگر از برنامه های وزارت میراث فرهنگی است تصریح کرد: بدین منظور معرفی استان‌های بکری، همچون ایلام به سایر نقاط کشور مد نظر است تا گردشگران و تور‌های گردشگری به جای رفتن به مناطقی، چون شمال، استانی نظیر ایلام را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کنند.

ضراغمی با اشاره به اینکه استان ایلام ظرفیت های ویژه ای چون دفاع مقدس، اربعین، آثار تاریخی چند هزار ساله، اماکن مذهبی و مناطق طبیعی دارد تاکید کرد: این استان می‌تواند به یک قطب گردشگری پردرآمد در کشور و حتی برای جذب توریست‌های عراقی تبدیل شود.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام عنوان کرد: این استان به واسطه داشتن مرز بین المللی مهران در جذب توریست مذهبی بسیار موفق عمل کرده است و پس از پایان کرونا و با توجه به افزایش مسافران، باید زیرساخت‌های جذب گردشگر مذهبی در این استان افزایش یابد و تقویت شود.

ضرغامی سپس از بازارچه صنایع دستی شهر ایلام دیدن کرد و صنعتگران به بیان مشکلات و خواسته‌های خود پرداختند.

در این بازدید و با نظر مساعد وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اجاره بهای غرفه‌های بازارچه صنایع دستی شهر ایلام به علت شیوع ویروس کرونا و کسادی در بازار تا پایان سال جاری بخشیده شد.

 دیدار از زیرساخت‌های گردشگری سد سیمره، دیدار و بررسی وضعیت روستای تاریخی و هدف گردشگری سرابکلان شهرستان سیروان از دیگر برنامه‌های ضرغامی در سفر به شهرستان‌های سیروان و بدره است.

 نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان