سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

عین اللهی گفت: کرونا به وضعیت آموزشی کشور ضربه سنگین وارد کرده است و فراهم کردن زمینه بازگشایی ایمن مدارس یک ضرورت است.

به گزارش آفتاب ایلام ،بهرام عین اللهی،وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست شورای اداری شهرستان دهلران به اقدامات وزارت بهداشت در راستای واکسیناسیون عمومی اشاره کرد و اظهار داشت: واکسیناسیون عمومی علیه ویروس کرونا به‌عنوان اولویت نخست دولت سیزدهم بوده است و در این ایام کوتاه از عمر دولت ۴۸ میلیون دوز واکسن تزریق و تلاش شده است تا عقب‌ماندگی ۹ ماهه گذشته  جبران شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مشارکت بیشتر مردم در راستای تحقق کامل واکسیناسیون عمومی را خواستار و ابراز امیدواری کرد که با مشارکت مردم و تلاش دولت به زودی شاهد ریشه کن شدن این بیماری خبیث در کشور باشیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بازگشایی مدارس را خواستار شد و گفت: کرونا به وضعیت آموزشی کشور ضربه سنگین وارد کرده است و فراهم کردن زمینه بازگشایی ایمن مدارس یک ضرورت است و باید تلاش شود به هر شکل ممکن مدارس بازگشایی شوند.

او در ادامه گریزی به موفقیت‌های دولت سیزدهم زد و نشست شانگ‌های که موجب عضویت جمهوری اسلامی در این پیمان شده است را مورد اشاره قرار داد و گفت: پیمان شانگ‌های نقش مهمی در رشد اقتصادی کشور دارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سپس به مسائل و مشکلات موجود در حوزه بهداشت و درمان استان ایلام پرداخت و یادآورشد: بومی گزینی در جذب نیروی انسانی متخصص و متعهد در حوزه بهداشت و درمان، گسترش مراکز آموزش پزشکی در استان ایلام به ویژه در شهرستان دهلران و فراهم کردن امکان تحصیل و جذب جوانان این شهرستان در حوزه بهداشتی و درمانی از برنامه‌های وزارت بهداشت برای رفع مشکلات در این حوزه است.

عین اللهی که به‌عنوان وزیر معین در سفر ریاست جمهوری به ایلام در شورای اداری دهلران حضور داشت، وضعیت راه‌های این شهرستان را نیز مورد بررسی قرار داد و گفت: راه، عامل توسعه است و دولت سیزدهم به این مهم توجه ویژه خواهد داشت.

تسریع در پروژه‌های کشاورزی، راه‌اندازی بازاچه‌های مرزی، راه اندازی بازارچه مرزی چیلات و پروژه‌های نفت و گاز به گفته وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌توان علاوه بر توسعه استان ایلام به ویژه شهرستان دهلران موثر در کاهش بیکاری و اشتغال جوانان تحصیل کرده و رونق اقتصادی شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان