سه شنبه، 02 مرداد 1403| 23 July 2024
وزیر بهداشت گفت: تا دیروز ۴۸ میلیون دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده که این یک کار انقلابی، بسیار بزرگ و ناشی از لطف خداوند بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، بهرام عین اللهی نماینده ویژه دولت در سفر استانی به استان ایلام در جلسه شب گذشته شورای اداری دهلران که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد گفت: هدف دولت سیزدهم محرومیت زدایی و توجه ویژه به مناطق محروم و مرزی است که مسائل و مشکلات مردم این مناطق را زودتر برطرف کند.

وی افزود: دولت در شروع کار، هدف خود را کنترل کرونا و توجه به سلامت مردم قرار داد و توانستیم عقب ماندگی های چند ماه قبل از دولت سیزدهم را تا حد زیادی جبران کنیم.

وزیر بهداشت گفت: تا دیروز ۴۸ میلیون دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده بود که این یک کار انقلابی، بسیار بزرگ و ناشی از لطف خداوند بود. 

وی ادامه داد: از ابتدای هفته تا روز پنج شنبه، بیش از ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده بود که این به اندازه کل جمعیت یکی دو کشور منطقه است و این موفقیت ها با حرکت و مشارکت مردمی به دست آمد؛ از ابتدای انقلاب تا کنون در هر مرحله و دورانی از جمله دفاع مقدس، مردم به کمک آمدند، موفق شده ایم. 

وزیر بهداشت افزود: یکی از اقدامات مهم دولت سیزدهم در روزهای اول استقرار خود، عضویت در پیمان شانگهای بود که با تلاش ها و پیگیری های رئیس جمهور انجام شد و می تواند اثرات اقتصادی بسیار مهمی در آینده کشور داشته باشد. 

وی یادآور شد: عمده مشکل تامین نیروی انسانی با بومی گزینی تا حد زیادی برطرف می شود؛ در بومی گزینی نیروهای استان ایلام و شهر دهلران برای این منطقه تربیت و برای خدمات دهی، ماندگار می شوند که این سرمایه بزرگی برای هر منطقه است. 

عین اللهی گفت: برای افزایش ظرفیت بومی گزینی در استان ایلام، آمادگی کامل داریم؛ همچنین آموزش پزشکی در دهلران و ایلام باید گسترش پیدا کرده و تقویت شود که البته متاسفانه رشد آموزش پزشکی در کشور تا کنون، متوازن نبوده است؛ در دورانی که در معاونت آموزشی وزارت بهداشت مسوولیت داشتم، دانشکده پزشکی زابل راه اندازی شد و در همان سال، دختران زابلی در کنکور، رتبه های برتر کشور را کسب کرده بودند چون راه اندازی دانشکده پزشکی، امید بالایی را برای تحصیل در رشته پزشکی در آنها ایجاد کرده بود. 

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر لزوم تقویت راه های ارتباطی دهلران، خاطرنشان کرد: وجود راه های ارتباطی و مسیر مواصلاتی، یکی از عوامل پیشرفت و محرومیت زدایی مناطق مختلف است که دولت در این زمینه، تلاش خواهد کرد تا وضعیت راه های این منطقه بهبود پیدا کند.

عین اللهی افزود: مشکلات کشاورزی، آب، نفت و پتروشیمی، کمبود امکانات ورزشی و سایر مشکلات را به عنوان نماینده دولت در جلسه شورای اداری استان ایلام بررسی و این مشکلات جهت برطرف شدن به دستگاه های مسوول، انعکاس داده می شود. 

وی ادامه داد: در بیماری ها، مصرف دارو به تنهایی ممکن است کارگشا نباشد بلکه اصلاح سبک زندگی، نقش مهمی دارد؛ توسعه امکانات ورزشی در مناطق مختلف کشور می تواند در کاهش بیماری ها و تامین سلامت جامعه، موثر و مفید باشد. 

وزیر بهداشت اظهار داشت: مرزی بودن یک منطقه، تهدید نیست بلکه می تواند یک فرصت باشد تا با اقداماتی نظیر راه اندازی بازارچه های مرزی، شرایط اقتصادی منطقه و مردم، بهبود یابد؛ متاسفانه در برخی نقاط مرزی کشور شاهد کوله بری هستیم که راه اندازی بازارچه های مرزی می تواند جایگزین کوله بری شود. 

عین اللهی با اشاره به وارد شدن صدمات فراوان به حوزه آموزش در دوران کرونا، گفت: در آینده به افراد تحصیل کرده نیاز داریم و بازگشایی مدارس، ضروری است البته در مناطقی مانند دهلران که تعداد دانش آموزان اندک و زیرساخت های آموزشی، مناسب است می توان مدارس را با رعایت پروتکل ها به ویژه فاصله گذاری، بازگشایی کرد.

انتهای پیام/ ۹۷۰۸۷۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان