یکشنبه، 12 آذر 1402| 03 December 2023
ایلام - رئیس جمهور بر لزوم اتمام هرچه سریعتر سامانه گرمسیری و سد کنجانچم در استان ایلام تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح جمعه در بازدید از سامانه گرمسیری و سد کنجانچم مهران اظهار کرد: کارهایی برای پروژه سامانه گرمسیری و سد کنجانچم انجام شده که باید هرچه سریع تر تکمیل شود.

وی با اشاره به اینکه اگر کار رها شود به کارهای قبلی انجام شده خسارت وارد می شود، عنوان کرد: مسئولان تلاش کنند تا شش ماه آینده این طرح تکمیل شود.

رئیس تصریح کرد: به مردم وعده هایی داده شده و قطعاً باید این طرح به سرانجام برسد تا سرمایه اجتماعی کاهش پیدا نکند.

رئیس جمهور افزود: باید مردم از ثمرات این طرح سامانه گرمسیری بهره مند شوند.

حجت الاسلام رئیسی، توجه به ظرفیت های مهم اقتصادی و تولیدی به ویژه ظرفیت های کشاورزی استان همچون سد کنجانچم، سامانه گرمسیری و طرح انتقال آب و شبکه آبیاری و زهکشی را از دیگر اولویت های دولت در استان عنوان کرد.

سید ابراهیم رئیسی روز جمعه در بازدید از سد کنجانچم با توضیحات کارشناسان و مهندسین این پروژه، در جریان مزیت ها و اهداف احداث و تکمیل این سد و نیز اجرای طرح سامانه های انتقال و شبکه های آبیاری و زهکشی مناطق گرمسیری قرار گرفت.

کاهش اثرات خشکسالی و تأمین نیازهای آب شرب، صنعت و توسعه کشاورزی استان های ایلام و کرمانشاه از رودخانه های مستقل مرزی از حوزه سیروان، تبدیل مناطق محروم گرمسیری به نمادی از پیشرفت و توسعه پایدار و تلاش برای حل مشکلات بیکاری و توسعه کشاورزی از جمله اهداف اجرای طرح سامانه های انتقال و شبکه های آبیاری و زهکشی مناطق گرمسیری است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان