دوشنبه، 04 تیر 1403| 24 June 2024
مدیر کل انتقال خون استان ایلام گفت: در ۶ ماهه نخست امسال ۹ هزار و ۹۷۳ واحد خون و فرآورده های خونی در بین مراکز درمانی استان ایلام پخش شده است.

مهدی اکبری دهبالایی صبح امروز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام گفت: در نیمه نخست سال جاری اهدای خون با افزایش ۱۳ درصدی مواجه بوده است؛ همچنین تعداد ۸ هزار و ۴۸۲ نفر مراجعه کننده اهدا خون داشته ایم که از ۷ هزار و ۱۶۷ نفر خونگیری صورت گرفته است.

وی افزود: در این مدت شاهد افزایش ۱۶ درصدی در مراجعه برای اهدا خون بوده ایم؛ 617 نفر در شهرستان های مهران، هلیلان، ایوان، ملکشاهی و چرداول برای اهدا خون به تیم های سیار خونگیری انتقال خون مراجعه کرده اند که از مجموع مراجعه این افراد، تعداد ۵۸۲ واحد خونگیری انجام شده است.

مدیر کل انتقال خون استان ایلام در ادامه با بیان اینکه در نیمه نخست سال گذشته تعداد ۶ هزار و ۵۰۵ نفر مراجعه کننده برای اهدا خون داشته ایم، گفت: در این مدت از ۶ هزار و ۳۹۷ نفر اهدا کننده خونگیری صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: در ۶ ماهه نخست امسال ۹ هزار و ۹۷۳ واحد خون و فرآورده های خونی در بین مراکز درمانی استان ایلام پخش شده که شامل ۱ هزار و ۶۳ واحد خون فیلتره، ۴ هزار و ۹۷۶ واحد گلبول قرمز متراکم، ۱ هزار و ۸۷۲ واحد پلاسمای تازه منجمد شده، ۵۵۶ واحد رسوب کرایو، ۱ هزار و ۴۱۷ واحد پلاکت، ۲۲ واحد پلاکت آفرزیس و ۶۷ واحد گلبول قرمز شسته شده بوده است.

مدیر کل انتقال خون به حضور مستمر تیم های سیار خونگیری در شهرستان های استان ایلام اشاره و بیان کرد: در تلاشیم تا با تجهیز و راه اندازی سامانه سیار خونگیری بتوانیم حضور خود را در سطح همه شهرستان ها به صورا کاملا فعال داشته باشیم.

مدیر کل انتقال خون استان ایلام یادآور شد: خوشبختانه با پیگیری های انجام شده و با توجه به نیاز مبرم و بعد مسافتی شهرستان مرزی دهلران با مرکز استان توانستیم تیم سیار خونگیری را در این شهرستان مستقر کنیم و در تلاشیم که با همکاری فرمانداری ویژه دهلران بتوانیم ساختمان پایگاه انتقال خون این شهرستان احداث شود.

اکبری دهبالایی با بیان اینکه بیماران همیشه و در همه حال چشم به راه اهدا کنندگان خون، این ناجیان حیات و اسوه های ایثار و نوع دوستی هستند، اظهار کرد: با توجه به اینکه تاریخ انقضای پلاکت و دیگر سلول های خونی بین ۳ تا ۳۵ روز است لذا نیاز به حضور اهدا کنندگان خون در مراکز اهدا برای انجام این اقدام خدا پسندانه همواره احساس می شود.

انتهای پیام/ نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان