سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023
با گذشت بیش از ۳ ماه از آغاز بکار ششمین دوره شورا های اسلامی شهر و روستا، اما هنوز تکلیف کرسی بیش از نیمی از شهرداری های استان ایلام مشخص نشده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام؛ شهرداری به عنوان یک نهاد اجرایی عمومی و غیر دولتی وظایف متعددی از جمله ساماندهی امور شهری ، برقراری نظم و نظارت بر عملکرد ترافیکی ، صدور مجوز ساخت و ساز ، پیش گیری از بروز جرم و جنایت ، پاکیزه نگهداشتن شهر و جمع آوری و حمل زباله های شهر را بر عهده دارد ، از این رو انتخاب یک فرد متخصص ، متعهد و کارآمد برای رسیدن به این اهداف از اهمیت بالایی برخوردار است.

با آغاز بکار ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ، آنچه باید به عنوان اولویت اعضا در دستورکار قرار می گرفت ، انتخاب شهرداری کاربلد و بدور از تعصبات سیاسی ، قومی و قبیله ای بود که برای رسیدن به اهداف یک شهر ایده آل گام بردارد.

در این میان و پس از ۳ ماه از آغاز بکار ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر و روستا ، اما هنوز بیش از نیمی از شهرداری های استان ایلام بدون شهردار ، با سرپرست و بدون برنامه در حال پیش رفتن هستند، موضوعی که نیازمند همدل شدن اعضا و تسریع در صدور حکم شهرداران از سوی دستگاه های مربوطه دارد.

شهرداری ایلام به عنوان مرکز استان پس از گذر از حواشی های بسیار در انتخاب شهردار ( چندیدن جلسه شورای اسلامی شهر ایلام به علت عدم حضور برخی از اعضا از رسمیت افتاد ) و عدم احراز صلاحیت فرد منتخب شورای شهر از سوی دستگاه های ذیصلاح ، باعث کند شدن ارائه خدمات شهری در مرکز استان ، هدر رفت انگیزه نیروهای شهرداری ، معوق شدن حقوق چندین ماهه برخی از کارکنان و کارگران مشغول در این نهاد و رایزنی برخی ها برای رسیدن به کرسی شهرداری ایلام شده که با واکنش منفی کاربران در فضای رسانه ای و عمومی شهر شده است.

بنابراعلام منابع رسمی استان ایلام روند احراز صلاحیت شهرداران شهرهای آبدانان ، چوار ، مورموری و مهران با گذشت بیش از ۱۰ روز از زمان پیشنهاد شورا هنوز از سوی دستگاه های ذیصلاح اعلام نشده ، اعضای شورای اسلامی شهر چشمه شیرین شهرستان بدره هنوز برای انتخاب شهردار به توافق نرسیده اند و صلاحیت منتخب شورای اسلامی شهرهای ایلام، دره شهر،دلگشا،دهلران و زرین آباد تایید نشده است.

در شهر مهران نیز با توجه به اینکه حکم شهردار منتخب اعضای شورای شهر صادر شد اما در اقدامی عجیب و سوال برانگیز فردی دیگر را برای تصدی پست شهرداری این شهر معرفی کردند. 

به هرحال رسیدن به یک شهر ایده آل و پیش بردن خدمات شهری نیازمند معرفی افراد کارآمد از سوی شوراهای اسلامی شهر و تسریع در احراز صلاحیت از سوی دستگاه های ذیصلاح است.

 نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان