یکشنبه، 12 آذر 1402| 03 December 2023
ایلام - ایرنا - مدیرکل بهزیستی ایلام گفت: طرح پیشگیری از اعتیاد ویژه کارکنان دستگاه های اجرایی در این استان اجرا خواهد شد.

به گزارش ایرنا، زهرا همتی روز سه شنبه در کمیته فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد افزود: این طرح با عنوان کیان در نخستین مرحله در پالایشگاه گاز و شرکت ملی پخش فراورده های نفتی استان اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: در این طرح کارکنان این ۲ دستگاه به مدت ۶ ساعت آموزش پیشگیری از اعتیاد را توسط کارشناسان و روانشناسان این سازمان کسب خواهند کرد.

مدیرکل بهزیستی ایلام تاکید کرد: این طرح با هدف پیشگیری از اعتیاد در محیط های اداری اجرا و در گام های بعدی در سایر دستگاه های اجرایی استان انجام خواهد شد.

همتی همچنین از اجرای طرح کارزار رسانه ای پیشگیری از مصرف گل ویژه گروه های نوجوان مناطق حاشیه نشین و محروم استان خبر داد و گفت: در این طرح علاوه بر تبلیغات محیطی و گرافیکی پوستر و کتابچه و بروشور پیشگیری از مصرف گل بین نوجوانان این مناطق توزیع خواهد شد.

وی اضافه کرد: این طرح با هدف پیشگیری و مبارزه با مصرف مواد مخدر و آگاه سازی خانواده از عوارض اعتیاد بویژه ماده مخدر گل در این استان اجرا می شود.

همتی ادامه داد: در اجرای این طرح پیام ها و مطالب عوارض ناشی از مصرف مواد مخدر بویژه گل در رسانه ها منتشر تا عموم مردم بویژه خانواده ها از این مطالب آگاه شوند.

به گزارش ایرنا، ماده مخدر گل؛ جزو مواد توهم زایی است که روش استعمال آن بسیار سهل بوده و همین موضوع، باعث گرایش بیش از پیش جوانان به ان شده است.

براساس آخرین آمار منتشر شده، مصرف حشیش در ایران رتبه اول و مصرف گل با فراوانی ۴.۴ درصد، رتبه دوم پرمصرف ترین مواد مخدر را دارد و اغلب مصرف کنندگان این ماده مخدر را، مردان و افراد مجردها تشکیل می دهند. بر اساس پیمایش ملی اعتیاد، ۵۱.۹ درصد مصرف کنندگان گل در گروه سنی ۱۵ تا ۲۹ سال قرار دارند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان