سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023
اخبار ایلام

۲۳هزار مترمربع از اراضی ملی ایلام رفع تصرف شد

۱۴۰۰/۰۸/۰۱ ۱۰:۴۶ چاپ کدخبر: 16236

آفتاب ایلام- مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: ۲۳ هزار و ۵۴۰ متر مربع از اراضی ملی این استان به ارزش ۳۴ میلیارد تومان در سال جاری با همکاری مراجع قضایی و نیروی انتظامی رفع تصرف شده است.

عبدالله بهادری روز شنبه در دیدار با روسای کلانتری های مرکز استان اظهار داشت: طی ۵۷ عملیات رفع تصرف از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۳ هزار و ۵۴۰ مترمربع به ارزش نزدیک به ۳۴۰ میلیارد ریال از دست اشخاص فرصت طلب و سودجو توسط یگان حفاظت از اراضی ملی اداره کل راه و شهرسازی استان با همکاری و همراهی دستگاه قضا و نیروی انتظامی استان خارج شده است.

وی ضمن قدردانی از همکاری دستگاه قضا و نیروی انتظامی با یگان حفاظت از اراضی ملی اداره کل راه و شهرسازی استان افزود: در برخورد با متصرفان هیچگونه کوتاهی و چشم پوشی نخواهیم داشت و یگان حفاظت از اراضی این اداره کل شبانه روز در حال رصد هرگونه دست درازی به زمین های ملی و دولتی بوده و با کوچکترین تحرکی در این زمینه برخورد قانونی خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام یادآور شد: همکاری نیروی مقتدر انتظامی با این اداره کل عرصه را بر زمین خواران و فرصت طلبان و اشخاصی که قصد تصرف اراضی ملی و بیت المال را دارند تنگ کرده و این امر سبب شده اشخاص مذکور با روی آوردن به تظلم نمایی و انتشار مطالب کذب در فضای مجازی افکار عمومی را تحت شعاع قرار دهند.

بهادری تاکید کرد: اشخاصی به صورت سازماندهی شده رو به تصرف غیر قانونی زمین های ملی و دولتی می کنند و بیشتر این افراد در نقش افراد کم بضاعت درآمده و سعی در انحراف افکار عمومی دارند.

وی اضافه کرد: یگان حفاظت از اراضی ملی این اداره کل با همکاری و همراهی دستگاه قضا و نیروی انتظامی به طور حتم و با قاطعیت با سودجویانی که قصد تعدی و دست درازی به اراضی ملی و بیت المال را دارند برخورد قانونی خواهد کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام به اشخاصی که قصدخرید ملک در هر نقطه از شهرهای استان را دارند، توصیه کرد:مردم در معاملات خود شرایط احتیاط را رعایت کرده و پس از استعلامات لازم از اداره کل راه و شهرسازی و سایر ادارات مربوطه نسبت به خرید ملک اقدام کنند،چونکه هر گونه خرید،فروش،انعقاد قرارداد و تغییر شکل زمین های ملی و دولتی جرم محسوب شده و پیگرد قانونی دارد

همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان