یکشنبه، 19 آذر 1402| 10 December 2023
یاداشت اختصاصی آفتاب ایلام

والی ولایت ما فراموش شده است

۱۴۰۰/۰۸/۰۲ ۱۷:۳۴ چاپ کدخبر: 16246

آفتاب ایلام |  انتخاب استاندار ایلام در دولت سیزدهم در حالی اذهان دوستداران رشد و تعالی استان را به خود مشغول کرده است که این استان در کابینه دولت سهمی ندارد و از طرفی منصب داران ایلامی در دولت دوازدهم درسطح" استاندار" نیز یکی پس از دیگری جایگاه خود را از دست داده‌اند.

 آفتاب ایلام | انتخاب استاندار ایلام در دولت سیزدهم در حالی اذهان دوستداران رشد و تعالی استان را به خود مشغول کرده است که این استان در کابینه دولت سهمی ندارد و از طرفی منصب داران ایلامی در دولت دوازدهم درسطح" استاندار" نیز یکی پس از دیگری جایگاه خود را از دست داده‌اند.

بااین وصف علاوه بر بی بهره بودن ایلامی‌ها در حضور و  تقویت کابینه، گویا انتصاب والی ولایت شان نیز فراموش شده است.

 

این فراموشی در حالی است که استان ایلام بیشترین مشارکت در انتخابات، بیشترین سهم در دوران دفاع مقدس، بیشترین سهم در ایثار، از خود گذشتگی و تقدیم فرزندان خود در راه آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی داشته و دارد و همه به ایلام مدیو نند.

این وضعیت طالب آن است تا بها دادن به استانداری که می خواهد مدیریت ارشد استان ولایی و مرز نشین ایلام را عهده دار گردد به جد و بدون اما و اگر در صدر مطالبات مردم ایلام قرار گیرد.

مطالبه‌ای که شاخص‌های آن را نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه ایلام بارها در خطبه‌های نماز جمعه و محافل و مجالس مطرح و تبیین کرده است. و  عمل به شاخصه‌های تعیینی توسط نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام، استان ایلام را در مسیر عمران و آبادانی و توسعه صنعتی قرار خواهد داد .

 

انتخاب یک استاندار بومی، کاربلد، متخصص، دلسوز، ارتباط گر و کارکشته در این وانفسای بی پولی نظام دولتی و تداوم تحریم های بین المللی و قطع عمده درآمد های نفتی برای استان ایلام یک ضرورت است.

استانداری که سطوح ملی کار کرده باشد، با وزارت خانه ها توان تعامل و همکاری و هماهنگی داشته باشد و از سوی دیگر با شناخت کامل از ظرفیت ها بالقوه و بالفعل این استان مرزی آشنایی کامل داشته باشد و از همه مهم تر عرق خدمت به زادگاه خود در سرداشته باشد و از تمام ظرفیت  های ملی و استانی با بکارگیری کارشناسان و نخبگان طیف های مختلف سیاسی و فرهنگی استفاده کافی و وافی برده باشد.

 این انتخاب منوط به آن است که همگان فارغ  از وابستگی های جناحی و گروهی و اغراض و منافع شخصی شاخص های تبیینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام را یکصدا فریاد بزنند و سراغ مردانی بروند که بتوانند بر روند توسعه زیر بنایی استان کمک شایانی کند .

در حسن ختام این مطلب تنگ نظری ها در میدان دادن به فرزندان ایلامی برای خدمت در سطوح ملی و محلی کاملا  کنار بگذاریم و به رشد و توسعه و تعالی ایلام و ایلامی بیندیشیم تا والی فراموش شده ولایت ما نیز به دست فرزندان بومی، کاربلد، متخصص، دلسوز، ارتباط گر و کارکشته ایلامی برسد.

نویسنده: رضا میرزاد

 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان