چهارشنبه، 15 آذر 1402| 06 December 2023

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ایلام گفت:طرح ملی توان افزایی و تاب آوری اجتماعی در استان با حمایت معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و دفتر امور زنان و خانواده استانداری اجرا شد.به گزارش خبرنگار آفتاب ایلام زینب شیرخانی روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت :  تاب‌آوری اجتماعی به‌ عنوان توانایی گروه‌ها یا جوامع برای مقابله با فشارها و آشفتگی‌های بیرونی در مواجهه با تغییرات تحولات اجتماعی، سیاسی و محیطی مطرح است.

وی گفت: هدف از اجرای این طرح، توان افزایی و آشنایی فعالان مدنی و جوامع محلی با فرآیند سیستم تاب آوری، تعاملات اجتماعی جامعه در راستای مواجه و عبور از چالش های اجتماعی و دست یابی به یک نقشه راه برای ارتقای تاب آوری محلات است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ایلام تصریح کرد: ۹۵ سمن مجری اجرای طرح های توانمندسازی، پروژه نویسی و تاب آوری اجتماعی در استان هستند.

مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری در خصوص آمار عملکرد اشتغال ایجاد شده در طرح ملی توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار، گفت: تا کنون برای ۴۴ نفر از زنان سرپرست خانوار در سطح استان در رشته ی نخ ریسی و سفالگری در ایجاد شغل شده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری ایلام گفت: ۶ هزار و ۴۰۰ پک بهداشتی ویژه کودکان کم بضاعت در نقاط کم برخوردار استان توزیع شد که این پک های بهداشتی شامل پودر رختشویی، مایع دستشویی، ماسک، پد بهداشتی و... است.

وی اظهارکرد: این پک ها از سوی دفتر امور زنان و خانواده وزیر کشور دولت دوازدهم تامین شده بود ودر بین جامعه هدف توزیع خواهد شد

وی گفت:در ایلام نسبت مردان به زنان فعال از نظر اقتصادی همواره بیش از ۴ برابر است همچنین بر اساس مرکز آمار ایران، حدود ۸۳ درصد از جمعیت زنان استان به لحاظ اقتصادی غیر فعال محسوب می شوند.

شیرخانی تصریح کرد: در حال حاضر ۲۵ هزار و ۸۴٠ زن سرپرست خانوار در استان وجود دارد که از این تعداد ۱۲ هزار و ۴٠٠ نفر تحت حمایت بهزیستی و ۱۳ هزار و ۴۴٠ نفر نیز تحت پوشش کمیته امداد استان می باشند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ایلام افزود: نرخ بیکاری بانوان استان به ویژه زنان تحصیلکرده در کلیه سطوح جمعیتی از نرخ میانگین کشوری بالاتر است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ایلام اضافه کرد: در راستای حمایت از زنان بی سرپرست، بد سرپرست و دختران بالای ۴٠ سال کارگاه های تولیدی مشاغل خانگی امور زنان و خانواده استانداری ایجاد می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان