شنبه، 11 آذر 1402| 02 December 2023
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام:

بررسی صنعت برق از قاب هنر نمایش تاثیرگذارتر است

۱۴۰۰/۰۸/۰۵ ۰۸:۳۲ چاپ کدخبر: 16261

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام گفت: بررسی صنعت برق از قاب هنر و خصوصا هنر نمایش می‌تواند تاثیر زیادی بر جامعه هدف در جهت اصلاح الگوهای مصرف و آشنایی با فرآیند تولید برق داشته باشد.

به گزارش آفتاب ایلام؛ دکتر هادی شیرخانی در مراسم اختتامیه اولین جشنواره استانی نمایش‌های کوتاه “رووژنا “با موضوع مصرف بهینه‌ی برق اظهار کرد: نیروی برق از ان دسته از نیروهاست که بشر با سالها تحقیق و آزمایش توانسته آن را در اختیار بگیرد و امروز به عنوان یکی از پاک‌ترین نیروهای طبیعی در تمام زندگی انسان حضور اثربخش دارد.

وی افزود: با این حال باید در نظر داشت که بیرون کشیدن نیروی برق از دل طبیعت هرگز کار ساده‌ای نبوده و نیست. صنعت برق یک صنعت پیچیده و منشأ آن چه نیروگاه حرارتی، اتمی، فسیلی و یا خورشیدی و برق آبی هم که باشد، دارای زنجیره تولید، انتقال و توزیع بسیار پیچیده و پرزحمتی است که یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین بخش‌های آن زنجیره تولید است که خیلی سخت و پر هزینه است و برای انتقال و توزیع نیازمند این است که دولت‌ها متحمل هزینه‌های زیادی بشوند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام تصریح کرد: از طرفی دستیابی به این انرژی پاک ممکن است مشکلات زیست محیطی نیز به همراه داشته باشد که خودش چالش بزرگی است و همه این موارد دست به دست هم می‌دهد که انسان، با همان «قوه عاقله» که نیروی برق را کشف کرد و آن را استخراج کرد و با صرف هزینه‌های بسیار به دست همه انسانها رساند، اما همان انسان باید یک بار دیگر از «قوه عاقله» خودش فرمان بگیرد و در استفاده از این نیروی خدادادی،  «مصرف بهینه برق» را سرلوحه زندگی خود قرار دهد.

شیرخانی ادامه داد: دستیابی این مهم، مثل تاریخ طولانی برق، نیاز به صرف یک زمان طولانی دارد و معتقدیم که باید یک «پیوست فرهنگی» قوی در آموزش مردم برای جا انداختن الگوهای مصرف بهینه داشته باشیم. برای این کار، باید برای همه اقشار و سنین مختلف برنامه داشته باشیم و از همه مهم‌تر گروه سنی کودک و نوجوان است چرا که برای حذف یک رفتار ناشایست و یک الگوی غلط در جامعه، باید کار فرهنگی و آموزشی را میان گروه کودک و نوجوان برد چون این گروه قابلیت و انعطاف بیشتری دارند و مشارکت، همیاری و تعهد اجتماعی آنها در حوزه حفظ منابع و سرمایه های همگانی مانند برق بیشتر از دیگران است.

وی با بیان اینکه ضمن مشورت با افراد دغدغه‌مند به این نتیجه رسیدیم که بررسی صنعت برق از قاب هنر و خصوصا هنر نمایش می‌تواند تاثیر زیادی بر جامعه هدف در جهت اصلاح الگوهای مصرف و آشنایی با فرآیند تولید برق داشته باشد که خوشبختانه با استقبال خوبی هم روبرو شد، ابراز امیدواری کرد:  سالیان بعد نیز بتوانیم برای تعامل بین هنر و صنعت، ایده‌ها و راهکارهای بهتر و بیشتر و موثرتری طراحی و اجرا کنیم و پیوست فرهنگی خود را در آموزشی درازمدت تعریف کنیم و ادامه بدهیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان