شنبه، 11 آذر 1402| 02 December 2023
مدیرکل اقتصاد و دارایی:

۱۳۷ میلیارد تومان از اسناد خزانه استان جذب شده است

۱۴۰۰/۰۸/۰۹ ۰۹:۴۰ چاپ کدخبر: 16274

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام گفت: کل اعتبار اسناد خزانه اسلامی استان ۹۵۰ میلیارد تومان بوده که تاکنون ۱۳۷میلیارد تومان این اسناد جذب شده است.

به گزارش خبرنگار آفتاب ایلام،قدرت اله فیض الهی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۷۱ میلیارد تومان وصول درآمد مالیاتی در استان محقق شده در حالی که میزان تعیین شده تا پایان مهرماه، ۲۵۴ میلیارد تومان بود.

وی از رشد ۵۵ درصدی درآمد مالیاتی استان طی هفت ماهه سال جاری به نسبت دوره مشابه پارسال خبر داد، و افزود: امسال برای استان ایلام درآمد مالیاتی ۴۳۶ میلیارد تومانی به تصویب رسیده که نسبت به سال قبل ۵۴ درصد رشد داشته و خوشبختانه تا نیمه اول سال بیش از نیمی از این درآمد وصول شده است.

مدیرکل اقتصاد و دارایی ایلام یادآور شد: میانگین وصول درآمد مالیاتی در کشور ۹۰ درصد است در حالی که این میزان در استان حدود ۱۱۰ درصد برآورد می شود، اما در سایر درآمدها میانگین کشوری ۷۴ درصد است ولی استان ایلام ۷۰ درصد درآمد سایر محقق شده است.

فیض الهی تاکید کرد: با توجه به اینکه به هر میزان درآمد وصول شود به همان میزان اعتبارات به استان ها اختصاص می یابد، خوشبختانه ایلام پس از سیستان و بلوچستان دومین استان کشور از نظر پرداختی دولت بیش از درآمد وصول شده است.

وی اضافه کرد: این امر بیانگر توجه دولت به امر توسعه زیرساخت ها و کمک به هموارسازی توسعه در استان است.


فیض اللهی گفت: سال ۹۶، ۸۳ درصد، سال ۹۷، ۸۷ درصد، سال ۹۸، ۳۱ درصد و در سال ۹۹، ۱۲۱ درصد وصول درآمدها در استان ایلام محقق شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان